Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Британська ракетна компанія Skyrora випробовує нову модель ракетного двигуна, надрукованого на 3D-принтері

19 червня компанія Skyrora розпочала серію повномасштабних випробувань, щоб кваліфікувати оновлену конструкцію свого двигуна потужністю 70 кН для першого комерційного орбітального запуску. Двигун було вперше надруковано на 3D-принтері Skyprint 2, що вдвічі скоротило час виробництва та знизило витрати.

Нова конструкція двигуна відрізняється покращеною камерою охолодження, що підвищує ефективність процесу охолодження та, у свою чергу, продовжує термін служби двигуна. У порівнянні з вихідною моделлю двигуни Skyrora потужністю 70 кН тепер можуть вироблятися приблизно на 66% швидше при зниженні витрат на 20%.

Під час випробувань двигуна оцінюватимуться різні параметри, включаючи життєвий цикл і повне тестування операційної оболонки, коли двигун працює протягом 250 секунд, стільки ж часу, скільки він буде працювати під час реального польоту для виходу на орбіту. Успішне випробування буде визначатися номінальним тиском у камері та рівнями тяги без пошкодження обладнання. Ітерація тестового продукту, що складається з аналізу даних, коригування конструкції та виготовлення, може бути завершена приблизно за три тижні.

Після кваліфікації оновлений двигун стане першим в історії комерційним двигуном, який використовує систему згоряння із замкненим циклом, що працює на комбінації перекису водню та гасу. Хоча він історично не використовувався через його складність, вищий питомий імпульс, створений завдяки цій конструкції, має збільшити загальну ефективність двигуна.

Випробування відбуватимуться на випробувальному полігоні Skyrora в окрузі Мідлотіан, Шотландія, найбільшому у своєму роді у Великій Британії, під наглядом команди експертів компанії щотижня протягом літа. Успішне завершення цієї серії випробувань стане ключовою віхою в контракті компанії, укладеного в рамках Програми комерційних космічних транспортних послуг і підтримки (Commercial Space Transportation Services and Support Programme) Європейського космічного агентства (ЄКА).

Після отримання кваліфікації Skyrora зможе розширити та збільшити темпи виробництва двигунів. Після завершення кваліфікаційної програми двигуна Skyrora планує побудувати серію двигунів для випробування повного першого ступеня ракети-носія Skyrora XL перед демонстраційним орбітальним запуском. Компанія вже успішно випробувала третій і другий ступені ракети в 2020 і 2022 роках відповідно, причому нещодавнє випробування другого ступеня стало найбільшим у своєму роді, проведеним у Великій Британії за півстоліття.

Окрім кваліфікації двигунів, Skyrora тісно співпрацювала з Управлінням цивільної авіації (Civil Aviation Authority, CAA) Великої Британії для просування своєї заявки на отримання ліцензії на орбітальну ракету-носій, яку вони подали минулого року. Нещодавно компанія приймала представників управління на заводі Skyrora з виробництва двигунів неподалік від Глазго. Отримання ліцензії дозволить Skyrora розпочати комерційні запуски з космодрому SaxaVord на Шетландських островах.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України