Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Федеральна рада Швейцарії ухвалила «Космічну політику 2023»

19 квітня Федеральна рада Швейцарії зміцнила свою відданість космосу, ухваливши «Космічну політику 2023» (2023 Space Policy). Цей документ задає курс майбутньої космічної діяльності Конфедерації, забезпечуючи політику, яка узгоджується зі швейцарськими гравцями космічного сектору та вписується у її міжнародний контекст.

Космічна політика Швейцарії востаннє переглядалася у 2008 році. У своїй новій космічній політиці Федеральна рада враховує швидкий розвиток і зростаюче значення космічного простору. Це пов’язано з тим, що застосування супутникових технологій стало невід’ємною частиною повсякденного життя. Наприклад, вони надають життєво важливі послуги в таких сферах, як зв’язок, цифровізація, навігація, прогнозування погоди, аналіз змін клімату, а також забезпечення безпеки та оборони. В останні роки космічний простір також став доступнішим, а кількість гравців у Швейцарії та за кордоном зросла. Це все частіше порушує питання щодо забезпечення безпеки та стійкості в космосі.

Швейцарія тісно співпрацює з міжнародними партнерами в Європі та за її межами і тому займає хороші позиції в космічному секторі. Країна робить свій внесок у програми в рамках свого членства в Європейському космічному агентстві (ЄКА) та Європейській організації з експлуатації метеорологічних супутників (EUMETSAT), а також через свою участь у компоненті Galileo/EGNOS космічної програми ЄС. На багатосторонній арені Швейцарія також відіграє активну роль у різних органах ООН, Міжнародному союзі електрозв’язку (МСЕ) та Космічній раді ЄС/ЄКА. Політика Федеральної ради спирається на ці сильні сторони та враховує нові можливості та виклики у космосі.

Космічна політика Федеральної ради принесе користь суспільству, науці та бізнесу, сприятиме інноваціям і, отже, підвищить конкурентоспроможність країни. Це дозволить майбутнім поколінням повною мірою скористатися можливостями, притаманними космосу. Крім того, «Космічна політика 2023» визначає підхід та напрямки діяльності Федеральної ради у космічній галузі.

Космічна політика забезпечує основу, на якій Конфедерація може будувати стратегії, дає промисловості та науці можливість орієнтуватися, а також дає можливість аналізувати та оцінювати вплив урядових заходів.

«Космічна політика 2023» забезпечує загальні рамки для діяльності Конфедерації в галузі космонавтики. Вона враховує стратегічні документи Федеральної ради, такі як Доповіді про політику безпеки за 2016 та 2021 роки, Стратегію зовнішньої політики на 2020-2023 роки, Стратегію контролю над озброєннями та роззброєння на 2022-2025 роки та Стратегію сталого розвитку до 2030 року. «Космічна політика 2023» служить керівництвом для майбутньої діяльності. Космічна політика реалізуватиметься департаментами у відповідних сферах їхньої відповідальності; програми та проєкти будуть фінансуватися через цільові інструменти (наприклад, відповідні Послання Федеральної ради щодо сприяння освіті, дослідженням та інноваціям). Реалізація «Космічної політики 2023» контролюється відповідними відомствами.

У документі доручено Федеральному департаменту економіки, освіти та досліджень (EAER) співпрацювати з Федеральним департаментом закордонних справ (FDFA), Федеральним департаментом внутрішніх справ (FDHA), Федеральним департаментом фінансів (FDF), Федеральним департаментом навколишнього середовища, транспорту, енергетики та зв’язку (DETEC) та Федеральним департаментом оборони, цивільного захисту та спорту (DDPS), щоб подати звіт про виконану роботу до кінця червня 2027 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України