Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Israel Aerospace Industries постачатиме Азербайджану супутники ДЗЗ

21 квітня азербайджанські та ізраїльські ЗМІ повідомили, що Азербайджан вибрав компанію Israel Aerospace Industries (IAI) для побудови та запуску двох супутників спостереження Землі з високою просторовою розрізненістю.

Повідомляється, що угода оцінюється в $ 120 млн за два супутники, але на момент публікації жодних інших подробиць від урядів Азербайджану та Ізраїлю або від IAI не надходило.

Перші припущення про угоду виникли незабаром після офіційного візиту до Азербайджану міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена, коли МЗС Ізраїлю натякнуло на угоду на одному з прес-брифінгів.

Азербайджан експлуатує два супутники зв’язку та один супутник ДЗЗ. Минулого тижня його національне космічне агентство «Азеркосмос» повідомило про втрату зв’язку із супутником ДЗЗ AzerSky за рік до того, як він мав завершити свою місію. «Азеркосмос» пояснює проблему пошкодженням супутника космічним сміттям або метеоритом. Спроби агентства та виробника супутника Airbus відновити зв’язок не увінчалися успіхом.

Космічне агентство також повідомило про запуск проєкту «нового супутника спостереження з вищою просторовою розрізненістю, який відповідає викликам сучасного технологічного розвитку відповідно до побажань місцевих установ». Це могло бути згадування угоди про супутник, що розробляється з IAI.

IAI працює в супутниковому бізнесі з 1980-х років. У 1988 році компанія вивела на орбіту Ofek-1 і з тих пір здійснює розробку ракет-носіїв і розвідувальних супутників сімейства Ofek, на яких встановлені передові розвідувальні датчики. Останній, Ofek-13, був запущений у березні. Рік тому компанія запустила EROS-C3, найбільший розвідувальний супутник, який вона створювала, для компанії ImageSat International.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України