Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США розраховують до 2025-2026 років отримати можливості оперативних космічних запусків

Космічні сили США поставили собі за мету створити тактично чутливий космічний потенціал до 2025-2026 років, заявила 20 квітня підполковник Маккензі Бірченоу, яка очолює роботу з тактично чутливого космічного простору в офісі «Космічне сафарі» Командування космічних систем. Водночас, Пентагону ще потрібно опрацювати багато деталей, перш ніж з’явиться можливість запускати супутники практично на вимогу, якщо виникне необхідність.

«Кінцева мета для нас полягає в тому, щоб до 2025 або 2026 років досягти стійких [тактично чутливих космічних можливостей]», — сказала М. Бірченоу під час панельної дискусії у ході 38-го Космічного симпозіуму у Колорадо-Спрінгс (США).

М. Бірченоу у широкому сенсі визначила цю концепцію як «здатність швидко реагувати на потреби на орбіті в оперативно відповідні терміни». Простіше кажучи, Космічні сили хочуть мати можливість виводити засоби на орбіту з раніше немислимими швидкостями — в ідеалі, за її словами, протягом 24 годин після запиту.

«Що стосується конкретних потреб, ми розглядаємо дві різні місії. По-перше, це здатність швидко реагувати на будь-які загрози на орбіті. І по-друге, якщо будь-які з наших поточних активів на орбіті будуть вражені або знищені, ми матимемо можливість відновити цю здатність за дуже короткий термін», – сказала вона.

Космічні сили проводять випробування, щоб зібрати дані про найкращі способи виконання тактично чутливої космічної місії. Перша демонстрація відбулася під час запуску місії TacRL-2 13 червня 2021 року, коли компанія Northrop Grumman отримала завдання швидко інтегрувати супутник із ракетою Pegasus-XL, що запускається з повітря.

Командувач Космічних сил (на той час) генерал Джей Реймонд так охарактеризував місію TacRL-2: «Те, що зазвичай вимагало від двох до п’яти років, зайняло 11 місяців». Це було значне скорочення попереднього необхідного часу, але все ще далеко від мети виведення на орбіту активів протягом 24 годин після «виклику» супутника, створеного в рамках програми “Tactically Responsive Space” («Тактично чутливий космос») ВПС США, яка виконується з 2019 року.

Космічні сили готуються до наступного космічного випробування за цією програмою, яке заплановано на цей рік (орієнтовно влітку), коли супутник компанії Millennium буде виведений на орбіту ракетою компанії Firefly Aerospace.

Місія під назвою Victus Nox дасть компанії Millennium 60 годин на доставку супутника на базу космічних сил Ванденберг у Каліфорнії та інтеграцію його з ракетою. Після цього Космічні сили рвптово дадуть наказ підготувати супутник до запуску протягом 24 годин.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України