Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

EUSPA розширює свою діяльність із забезпечення управління космічним рухом ЄС

Агентство Європейського Союзу з космічної програми (European Union Agency for the Space Programme, EUSPA) з 1 липня розпочало роботу служби спостереження та відстеження космічного простору (Space Surveillance and Tracking /SST/ Front Desk) відповідно до Рішення Європейської Комісії від 3 червня 2022 року.

Це відповідає меті Європейського Союзу – використовувати цілісний підхід до управління космічним рухом для вирішення проблеми перевантаження космосу.

Команда служби SST продовжить співпрацювати з користувачами SST, серед яких власники та оператори космічних апаратів, інституції та країни-члени ЄС. Команда підтримуватиме їх у використанні спеціального порталу. Служба також надає зацікавленим сторонам інформацію про продуктивність послуг і сприяє використанню послуг SST.

Разом із партнерством EU SST, що включає 15 держав-членів ЄС, EUSPA забезпечує надання послуг з космічної безпеки понад 190 зареєстрованим організаціям.

Крім того, Агентство сприятиме координації космічного руху, захищаючи понад 400 супутників від ризику зіткнення з космічним сміттям або іншими супутниками. Крім того, EUSPA планує виявляти та контролювати небезпечні ситуації в космосі та неконтрольоване повернення космічних об’єктів в атмосферу Землі.

Нове приміщення служби SST розташоване в Центрі моніторингу безпеки Galileo (GSMC) EUSPA в Сан-Мартін-де-ла-Вега, Мадрид, Іспанія.

Коментуючи цю подію, виконавчий директор EUSPA Родріго да Коста (Rodrigo da Costa) відмітив: «Керуючи службою SST ЄС, EUSPA робить внесок у підхід ЄС до управління космічним рухом для підтримки розробки стратегії ЄС із забезпечення безпечного та сталого використання космосу при збереженні конкурентоспроможності космічної галузі ЄС».

У свою чергу, керівник партнерства, оборони та безпеки служби SST, представник CNES Паскаль Фоше (Pascal Faucher) додав: «Партнерство SST зобов’язується надавати державні послуги з уникнення зіткнень, повторного входу та аналізу фрагментації через службу SST ЄС, щоб покращити безпеку космічної діяльності та сприяти її довгостроковій стійкості».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України