Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА представило річний звіт про космічне середовище

Наприкінці червня Європейське космічне агентство (ЄКА) опублікувало «Звіт про космічне середовище» (ESA’s Annual Space Environment Report) за 2023 рік.

ЄКА публікує Звіти про космічне середовище з 2017 року з метою формування уявлення про поточні глобальні зусилля щодо зменшення забруднення та підвищення обізнаності про космічну діяльність в цілому. Документ оновлюється щорічно, знаходиться у відкритому доступі, він підтримує рекомендації щодо підвищення обізнаності, викладені у Керівних засадах довгострокової стійкості космічної діяльності Комітету Організації Об’єднаних Націй з використання космічного простору в мирних цілях (UNCOPUOS), опублікованих у 2019 році.

Метою цього звіту є:

представити прозорий огляд глобальної космічної діяльності;

оцінити вплив цієї діяльності на космічне середовище;

кількісно оцінити ефект схвалених на міжнародному рівні заходів пом’якшення, спрямованих на підвищення стійкості космічних польотів.

У 2023 році оцінка зусиль із запобігання утворенню космічного сміття в усьому світі виявила значне, але все ще недостатнє покращення у відповідності супутникових операторів міжнародним рекомендаціям.

Видання 2023 року демонструє поступове впровадження практик, зокрема утилізацію супутників після закінчення терміну служби. Але воно також показує, що надто багато операторів на низькій навколоземній орбіті — нижче 2000 км — або нічого не роблять, або роблять недостатньо для керованого зведення своїх космічних апаратів, що виведені з експлуатації, з дедалі переповнених орбіт.

Також відмічено, що оператори супутникових угруповань краще впроваджують заходи з контрольованого зведення супутників з орбіти, ніж власники одного супутника, а комерційні оператори впроваджують такі заходи краще, ніж військові.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України