Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Syracuse 4B, Heinrich Hertz»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Syracuse 4BФранція05.07.2023 22:00 UTCAriane 5 ECA+Космодром Куру, Французька ҐвіанаDGAВійськовий зв’язок
2.Heinrich HertzНімеччинаDLRЗв’язок

05 липня 2023 року о 22:00 (UTC) з космодрому Кугу, Французька Ґвіана за допомогою ракети-носія «Ariane 5 ECA+» було здійснено запуск французького «Syracuse 4B» та німелького «Heinrich Hertz» супутників зв’язку.

«Syracuse 4B» — другий з двох військових супутників зв’язку, створених Thales Alenia Space і Airbus Defense and Space для французького агентства DGA (Direction Générale de l’Armement). Він приєднається до раніше запущеного в жовтні 2021 року супутника «Syracuse 4A».

Для захисту від кіберзагроз Syracuse 4B побудовано на платформі Spacebus NEO, яка забезпечує найсучасніші засоби захисту від блокування сигналу та глушіння. Розрахунковий термін служби супутника становить 15 років.

«Heinrich Hertz» — КА забезпечить безпечний і прямий зв’язок для Збройних сил Німеччини (Бундесверу). Подібний за функціями до «Syracuse 4B».

Супутник був побудований на основі платформи SmallGEO (Small Geostationary Satellite Orbit). Ця платформа що дозволяє розмістити на його борту до 20 корисних навантажень з різними функціями та можливостями бортової обробки. Також на борту є засоби для підтримки військового зв’язку.

Деякі цілі місії включають технологічні демонстрації різних нових технологій. Супутник має дві сонячні батареї, які забезпечуватимуть 36 000 Вт постійної потужності. Високоефективні, багатоступеневі, плазмові двигуни встановлені на борту для підтримки станції разом із багатопроменевою антеною, та здатністю забезпечувати високу швидкість передачі даних для мобільних користувачів. Термін використання супутника розрахований на 15 років.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України