Дослідницька група Dewesoft проаналізувала дані, зібрані за допомогою баз даних UCS Satellite Database, ESRI і Space Foundation, та представила узагальнену статистику щодо діючих супутників, що обертаються навколо Землі.
Так, за даними Dewesoft, станом на 1 вересня 2021 року на орбіті Землі було 4550 активних супутників.
З них на низькій навколоземній орбіті знаходяться 3790 супутників, це зазвичай супутники зв’язку та дистанційного зондування Землі.
На геостаціонарній орбіті перебуває 565 апаратів, вони переважно використовуються для телекомунікацій та спостереження за Землею.
Середня навколоземна орбіта має 139 супутників, це супутники навігаційних систем.
На високоеліптичній орбіті знаходяться 56 супутників, які використовуються для зв’язку та наукових цілей.
Компанія SpaceX лідирує за загальною кількістю космічних апаратів на орбіті Землі – 1655 супутників або 36% всіх космічних апаратів на орбіті (прим.: на даний час – 1871 супутник). На другому місці компанія OneWeb з 288 супутниками, на третьому – Planet із 188 апаратами.
У США найбільше супутників на орбіті, 2804 космічні апарати – це більше половини від загальної кількості супутників. На другому місці знаходиться Китай із 467 супутниками, на третьому – Великобританія, 349 космічних апаратів. 75 країн світу (у тому числі і Україна) мають принаймні один супутник на орбіті Землі.
63% супутників на орбіті призначені для зв’язку, 22% для спостереження за Землею та 7% для розвитку нових технологій.