Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Великобританія представила Оборонну космічну стратегію

1 лютого Великобританія оприлюднила нову Оборонну космічну стратегію (Defence Space Strategy) і оголосило про плани інвестувати £ 1,4 млрд ($ 1,9 млрд) у супутники на низькій навколоземній орбіті та інші технології протягом наступного десятиліття.

«Ці значні інвестиції допоможуть забезпечити, щоб Великобританія залишалась в авангарді космічних інновацій і на крок попереду конкурентів», — сказав міністр оборони Великобританії Бен Воллес.

Після публікації Національної космічної стратегії у вересні минулого року, Оборонна космічна стратегія визначає, як захищатимуться національні інтереси Великобританії у космосі в умовах постійно зростаючих загроз, стимулюючи зростання космічного сектору економіки та підтримуючи створення висококваліфікованих робочих місць.

Нова Оборонна космічна стратегія зосереджує увагу на загрозах протисупутникової зброї та наголошує на ролі приватної космічної промисловості Великобританії у розвитку військового потенціалу та стимулюванні економічного зростання.

1 лютого міністр оборонних закупівель Джеремі Куін повідомив, що більша частина визначеного стратегією фінансування буде спрямована на глобальне супутникове угруповання на низькій навколоземній орбіті, яке забезпечить спостереження та розвідку в інтересах військових операцій. Програма під назвою ISTARI передбачає фінансування (у розмірі £ 968 млн) передової технології лазерного зв’язку для високошвидкісної доставки даних з космосу на Землю.

У пов’язаному з програмою ISTARI проекті під назвою MINERVA (передбачається фінансування у розмірі £ 127 млн) Космічне командування Великобританії буде експериментувати з мережею супутників, які можуть автономно збирати, обробляти та розподіляти дані з британських і союзницьких супутників для підтримки військових операцій.

«Програми ISTARI та MINERVA стануть “будівельними блоками” майбутньої військової космічної архітектури Великобританії», – повідомив Куін.

Начальник штабу авіації Головний маршал авіації сер Майк Вігстон сказав, що ця стратегія відображає реальність того, що в космосі здійснюються «нечесні, необдумані дії», і Великобританія хоче бути в авангарді у забезпеченні доступності космосу для всіх. «Мова йде не про виведення зброї в космос, мова йде про захист наших інтересів», – сказав він.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України