Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

DIU МО США уклало контракт з австралійською компанією Hypersonix на тестовий політ гіперзвукової випробувальної платформи

Підрозділ оборонних інновацій (Defense Innovation Unit, DIU) Міністерства оборони США планує льотні випробування експериментального гіперзвукового апарату вже наступного літа у рамках прагнення Пентагону прискорити розвиток гіперзвукових льотних засобів.

DIU, завданням якого є просування технологій від нетрадиційних і комерційних компаній до військових користувачів, у березні у рамках своєї програми Hypersonic and High-Cadence Airborne Testing Capabilities (HyCAT) уклало контракт з австралійською компанією Hypersonix. За цим контрактом демонстраційна платформа компанії DART AE має продемонструвати свою здатність задовольнити потреби МО США у тестуванні гіперзвукових засобів.

DIU співпрацює з Центром управління тестовими ресурсами МО США та головним директором з гіперзвукових розробок в проєкті, який спрямований на використання комерційних літаків, корисного навантаження та допоміжних технологій для зняття навантаження на державну інфраструктуру тестування.

Підполковник Ніколас Естеп, керівник програми HyCAT, розповів, що для підготовки до льотних випробувань наступного літа DIU уточнює деталі місії, включаючи умови польоту, постачальника засобів запуску та місце проведення випробування. Незважаючи на те, що апарат DART AE вже літав, це буде його перший повністю інтегрований, автономний політ.

На даний час МО США має близько 70 програм, зосереджених на розробці зброї та літаків, які можуть рухатися та маневрувати на гіперзвуковій швидкості або швидше ніж 5 Махів. Тестова інфраструктура, необхідна для перевірки цих проєктів, включаючи літаки та наземні випробувальні стенди, знаходиться на високому рівні попиту, обмежуючи кількість льотних випробувань для цих програм кількома випробуваннями щороку.

Пентагон хоче збільшити цю швидкість до одного гіперзвукового тестового польоту на тиждень, і HyCAT є частиною його стратегії досягнення цієї мети. Програма особливо зосереджена на використанні комерційних можливостей, щоб допомогти DIU досягти вищої частоти за низькою ціною.

Hypersonix є однією з трьох компаній, які отримали контракти через програму HyCAT з моменту її запуску у вересні минулого року. Компанії Rocket Lab і Fenix Space забезпечать послуги запуску, а DIU очікує оголосити четверту компанію, яка надасть другий тестовий апарат. Ні компанії, ні DIU не розкривають вартість своїх угод.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України