Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перший у світі хакерський випробувальний стенд у космосі буде запущеноу рамках місії SpaceX CRS-28

У рамках запланованого на 5 червня запуску 28-ї місії Commercial Resupply Services (CRS) компанії SpaceX на Міжнародну космічну станцію (МКС), на ракеті Falcon 9 разом з вантажним космічним кораблем Dragon буде виведено на орбіту 6 кубсатів, серед яких буде кубсат Moonlighter – платформа для кібервипробувань, розроблена компанією Aerospace Corporation спільно з Командуванням космічних систем (SSC) і Дослідницькою лабораторією ВПС США (AFRL). Цей 3U кубсат вагою близько 5 кг надасть космічній спільноті національної безпеки США можливість тестування та навчання в режимі реального часу на орбіті.

Moonlighter – це перша та єдина в світі хакерська «пісочниця» в космосі, розроблена та запущена для покращення розуміння кібербезпеки космічних систем. Супутник відіграватиме важливу роль у здійсненні оборонних кібероперацій (defensive cyber operations, DCO), розробці кібертактики, методів і процедур (cyber tactics, techniques, and procedures, TTPs), а також перевірці комплексної оцінки та запобігання кіберзагрозам на всьому космічному підприємстві. Інженери компанії Aerospace Corporation побудували як супутникову платформу, так і наземний сегмент.

Moonlighter несе спеціальне кібернетичне корисне навантаження з брандмауером для ізоляції підсистеми. Він також оснащений комп’ютером корисного навантаження, що повністю перепрограмується та відіграє роль бортового комп’ютера. Це дозволяє безпечно повторювати реалістичні кібер-експерименти, зберігаючи при цьому працездатність та безпеку супутника.

Moonlighter стане частиною Hack-A-Sat 4, щорічного конкурсу, який проводиться компанією Aerospace Corporation, ВПС США та Космічними силами США, де фіналісти отримають шанс зламати кубсат на орбіті під час конференції хакерів DEF CON, що проходитиме на початку серпня у Лас-Вегасі.

«Ми хотіли створити щось нове з нуля, щоб заповнити прогалини в кіберактивності в космосі, де ще не існувало апаратів для тестування кібербезпеки на орбіті, – сказав Аарон Мірік (Aaron Myrick), керівник проєкту Moonlighter в компанії Aerospace. – Коли ми говоримо, що це пісочниця, Moonlighter нагадує ігровий майданчик, де ми надаємо професійним хакерам простір та інструменти для виконання кібервправ і тестування нових технологій. Ми сподіваємося, що це призведе до створення більш кіберстійких архітектур для майбутніх космічних місій».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України