Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німецька компанія RFA провела успішні випробування ракетного двигуна Helix власної розробки для своєї ракети ONE

2 червня німецька компанія-постачальник послуг космічних запусків Rocket Factory Augsburg AG (RFA) повідомила про успішне проведення випробування запуском ракетного двигуна верхнього ступеня Helix. Під час випробування двигун пропрацював 280 секунд.

Це знаменує собою успішне завершення серії інтегрованих системних випробувань (Integrated System Test, IST), під час якої двигун Helix був інтегрований у систему резервуару верхнього ступеня.

За твердженням компанії RFA, проведене випробування є першим у Європі.

Завдяки цій довготривалій роботі двигун Helix тепер кваліфікований як для першого, так і для другого ступеня ракети RFA ONE.

«Верхній ступінь працював бездоганно та пройшов повну автопослідовність протягом 310 секунд. Час роботи двигуна становив 280 с, і після випробування не вдалося виявити пошкоджень. Це перше успішне кваліфікаційне випробування, і ми надзвичайно пишаємося нашою командою за проєктування, будівництво та тестування таким ефективним способом, що витрачає час і гроші», — сказав д-р Стефан Брішенк, директор компанії. «Дані, які ми зібрали, дозволять нам налаштувати всі підсистеми, як для верхнього, так і для першого ступеня. Ми наближаємося до нашого першого запуску ракети ONE великими кроками, це стає серйозним».

Випробування, проведене в Космічному центрі Есрейндж (Esrange Space Center) у Швеції, стало важливою віхою в процесі розробки ракети ONE: 280 секунд довели функціональність і сумісність усіх систем верхнього ступеня, включаючи процеси заправки паливом, управління паливом, наддув, датчики, рух і керування. Було зібрано цінні дані для подальшої оптимізації двигуна та ступеня. Далі RFA зосередиться на монтажі першого ступеня та продовжить будівельні роботи на стартовому майданчику.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України