Австралійський уряд допомагає космічному бізнесу вбудуватися до міжнародних ланцюжків поставок, виділивши ще 3 млн австралійських доларів /А$/ ($ 2,18 млн) у рамках державної ініціативи «Місяць -Марс» (Moon to Mars initiative).
У черговому раунді грантів за зазначеною ініціативою буде надано підтримку чотирьом австралійським компаніям у покращенні їх технічних можливостей, що допоможе їм вийти на нові національні та міжнародні ринки.
Міністр промисловості, науки та технологій Австралії Ангус Тейлор сказав, що гранти зміцнять космічну виробничу базу держави, одночасно стимулюючи економіку та створюючи нові висококваліфіковані робочі місця.
«Космічний сектор є одним із наших національних виробничих пріоритетів, і ці гранти безпосередньо сприяють формуванню навичок та можливостей австралійського космічного бізнесу, щоб вони могли розширити свою діяльність та стати конкурентоспроможними на світових ринках», – сказав міністр Тейлор.
Чотири компанії-одержувачі грантів за програмою «Місяць -Марс»:
- Gilmour Space Technologies отримає А$ 1 000 000 на покращення виробничих можливостей з виробництва високотехнологічних композитних резервуарів, що можуть утримувати рідини під високим тиском, для використання в аерокосмічній промисловості;
- Crystalaid Manufacture отримає А$ 538 882 на покращення виробничих можливостей з виробництва електронних компонентів для використання у космосі;
- Black Sky Aerospace, виробник палива та постачальник послуг запуску, отримає А$ 678 487 на розширення виробництва реактивного палива для комерційного використання;
- Inovor Technologies отримає А$ 750 000 для швидкого, надійного та економічно конкурентоспроможного виробництва супутників в Австралії.
Ініціатива «Місяць -Марс» обсягом А$ 150 млн є частиною понад А$ 700 млн, які були інвестовані урядом в австралійський сектор цивільного космосу з 2018 року для досягнення мети потроїти об’єм сектора до А$ 12 млрд та створити до 2030 нових робочих місць.
Програма покращення можливостей «Місяць -Марс» пропонує гранти у розмірі від А$ 250 000 до А$ 1 млн, заявки приймаються до 1 травня 2023 року.