Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Черговий політ марсіанського вертольота Ingenuity скасували через «аномалії»

Марсіанський мініатюрний вертоліт NASA Ingenuity не злетів згідно з планом. Про це 28 вересня повідомив заступник начальника місії вертольота Лабораторії реактивного руху  NASA Яакко Каррас.

Апарат повинен був зробити 14-й політ на Марсі 18 вересня. В ході нього планувалося випробувати більш швидке обертання гвинтів – 2700 оборотів на хвилину замість звичайних 2537. Команда місії хотіла внести цю зміну, щоб адаптуватися до сезонного витончення атмосфери. 15 вересня успішно пройшло тестування двигуна на цих оборотах, і ніяких проблем інженери не виявили.

Але сама спроба злетіти не вдалася. «Сталося ось що: під час передпольотної перевірки Ingenuity виявив аномалію в сервоприводах, необхідних для управління польотом, і автоматика скасувала місію», – повідомив Яакко Каррас.

У Ingenuity шість сервоприводів, по три на кожен з двох гвинтів. Маленькі мотори регулюють їх нахил, дозволяючи вертольоту управляти польотом.

Аналіз передпольотних випробувань 18 вересня показав, що два сервоприводи Ingenuity злегка коливалися під час перевірки. Ця проблема, однак, не завжди повторюється: в ході повторних випробувань 21 і 23 вересня все було нормально. Тому керівництво місії розраховує, що скоро польоти можна буде відновити.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України