Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

FAA дозволила Virgin Galactic відновити польоти SpaceShipTwo

29 вересня Федеральна авіаційна адміністрація США (Federal Aviation Administration, FAA) заявила, що завершила розслідування інциденту з відхиленням від курсу корабля Unity-22 компанії Virgin Galactic в ході суборбітального польоту 11 липня й дозволила їй відновити використання космічних кораблів.

«Сьогодні FAA завершила розслідування позаштатної ситуації, яка виникла під час польоту корабля Unity-22 Virgin Galactic 11 липня», – наголошується в тексті.

У ньому міститься висновок, що корабель дійсно відхилився від курсу в ході польоту, однак Virgin Galactic належним чином не поінформувала управління про цей інцидент. «FAA висунула вимогу Virgin Galactic внести зміни в те, як вона здійснює комунікацію з FAA під час польотів з метою забезпечення безпеки людей», – йдеться в документі. «Virgin Galactic внесла необхідні зміни і може відновити польоти», – вказується в заяві.

Раніше авіарегулятор США заборонив польоти космічних літаків Virgin Galactic на час проведення розслідування інциденту 11 липня, який погрожував кораблю аварійною посадкою. Як повідомляв журнал The New Yorker, під час зниження Unity-22 відхилився від траєкторії, яка пролягала в рамках виділеного FAA спеціального для цього польоту повітряного простору. Після публікації статті компанія Virgin Galactic визнала факт відхилення, а його причиною назвала сильний вітер на висоті.

10 вересня Virgin Galactic заявила, що переносить наступний політ SpaceShipTwo, дослідницький політ для ВПС Італії під назвою «Unity 23», не раніше, ніж на середину жовтня. Проте, в оголошенні компанія не пов’язувала зміну графіку польотів із завершенням розслідування FAA.

Unity 23 стане останнім польотом SpaceShipTwo принаймні до другої половини 2022 року. Virgin Galactic заявила в серпні, що після Unity 23 вона почне масштабне технічне обслуговування як SpaceShipTwo, так і літака-перевізника WhiteKnightTwo, щоб дозволити обом частіше літати. Компанія очікує, що комерційні польоти SpaceShipTwo відновляться лише наприкінці третього кварталу 2022 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України