Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Через затримки поставки двигунів BE-4 перший політ ракети-носія Vulcan може не відбутися у 2022 році

За повідомленням ЗМІ, малоймовірно, що компанія Blue Origin поставить два ракетних двигуна BE-4 компанії United Launch Alliance (ULA) принаймні до другого кварталу 2022 року. Це збільшує ймовірність того, що перший політ нової ракети ULA, Vulcan, може перенестися на 2023 рік.

Перша ступінь ракети Vulcan оснащена двома двигунами BE-4. Ця ракета має замінити ракети Atlas та Delta. Американські військові розраховують, що Vulcan доставить в космос близько 60 % корисного навантаження в інтересах національної безпеки з 2022 по 2027 рік.

Джерела повідомили, що нещодавно виникла «відносно невелика» проблема з виробництвом двигунів на заводі Blue Origin. Через це двигуни не будуть завершені та відправлені на випробувальні стенди компанії до наступного року. Після проведення випробувань двигуни мають бути доставлені  на завод по зборці ракет ULA. Реальною датою прибуття двигунів до виробника ракети оцінюється «не раніше ніж квітень 2022 року».

Якщо припустити, що двигуни BE-4 прибудуть до ULA у квітні, у компанії буде приблизно вісім місяців, щоб підготувати ракету Vulcan до випробувального польоту до кінця 2022 року. Планується, що у цьому польоті ракета буде нести невеликий місячний посадковий модуль, побудований компанією Astrobotic.

У минулому, коли пускові підрозділи Boeing і Lockheed (які на даний час об’єднані у консорціум ULA) використовували двигуни RS-68 і RD-180 для своїх ракет Delta і Atlas, від доставки двигуна до запуску ракети проходило в середньому 19,5 місяців.

Проте, за наявними даними, остання версія ракетного двигуна BE-4 працює дуже добре. На тестових стендах компанії Blue Origin двигун пропрацював тисячі секунд на повній потужності. Також на користь компанії Blue Origin свідчить нещодавній успішний пілотований політ суборбітальної системи New Shepard, яка виглядає дуже надійною.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України