Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Спроба запуску китайської ракети-носія Kuaizhou-1A завершилась невдачею

Твердопаливна ракета Kuaizhou-1A вийшла з ладу після старту з центру запуску супутників Цзюцюань в пустелі Гобі о 02:00 UTC 15 грудня, внаслідок чого було втрачено два комерційних навігаційних супутника GeeSat-1A & B.

Китайські державні ЗМІ підтвердили невдачу запуску через кілька годин, заявивши, що запуск був невдалим, а конкретні причини аналізуються та досліджуються.

Ракета мала вивести на орбіту перші два супутники компанії Geespace, дочірньої компанії автовиробника Geely. Згідно з попередніми заявами, супутники були призначені для навігаційного забезпечення автономного водіння.

Ракета Kuaizhou-1A належить приватній компанії Expace, постачальнику послуг запуску Китайської корпорації аерокосмічної науки та промисловості (CASIC), крупного державного оборонного підрядника, який бере участь у космічній діяльності держави та має власні комерційні плани, зокрема космічний літак Tengyun.

Спроба запуску 15 грудня була 14-м стартом ракети Kuaizhou-1A і другою аварією. Перший запуск ракети відбувся в січні 2017 року. У 2021 році були успішні запуски у вересні, жовтні та листопаді. Аварійний запуск був у вересні 2020 року.

Цей запуск став 51-м запуском Китаю в 2021 році і третім невдалим. Попередній національний рекорд Китаю щодо запусків за календарний рік становив 39 запусків, досягнутих у 2018 та 2020 роках.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України