Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Британський стартап Odin Space демонструє датчик для моніторингу дрібних уламків на орбіті

За словами співзасновника та директора британського стартапу Odin Space Джеймса Нью (James New), компанія готується найближчими тижнями почати виявляти крихітні, але потенційно небезпечні уламки орбітального сміття за допомогою датчика на нещодавно запущеному космічному буксирі.

27 червня компанія оголосила, що успішно активізувала демонстраційний датчик, інтегрований з невеликим орбітальним транспортним засобом ION італійської компанії D-Orbit, який компанія SpaceX вивела на орбіту 12 червня у рамках місії Transporter 8.

Д. Нью повідомив, що чутливість датчика дозволяє виявляти уламки сміття розміром до однієї десятої міліметра.

Уламки розміром менше сантиметра занадто малі, щоб відстежувати їх за допомогою сучасних систем, але вони можуть мати достатньо кінетичної енергії, щоб пошкодити космічні апарати у разі зіткнення на орбіті.

Odin планує фіксувати та аналізувати розмір, швидкість і траєкторію крихітних уламків через вібрацію, яку вони створюють. Запускаючи сотні датчиків на різних супутниках, стартап прагне створити динамічну карту орбітального середовища з високою деталізацією об’єктів розміром до сантиметра.

Хоча демонстраційний датчик розрахований на роботу протягом приблизно 2 місяців очікуваного дворічного терміну роботи апарату D-Orbit, Д. Нью сказав, що майбутні датчики будуть збирати дані протягом усієї експлуатації головного супутника.

Odin також працює над модернізацією своєї сенсорної технології, щоб отримувати більше даних і підвищувати сумісність із широким спектром супутникових форматів.

Підприємство планує розпочати запуск датчиків наступного покоління у 2024 році та розгортати більше 10 датчиків на рік на низькій та геостаціонарній орбітах.

Після отримання понад $ 500 000 фінансування та грантів від Космічного агентства Великої Британії компанія планує шукати нові інвестиції для розширення своєї клієнтської бази та розгортання першої фази своєї мережі датчиків.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України