Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ArianeGroup збільшить інвестиції в компанію MaiaSpace до € 125 млн

ArianeGroup взяла на себе зобов’язання збільшити інвестиції у свою дочірню компанію із запуску MaiaSpace приблизно з € 40 млн до € 125 млн.

Стартап MaiaSpace був заснований наприкінці 2021 року з метою розробки частково багаторазової ракети-носія для запусків малих супутників (microlauncher). Стандартна двоступінчаста конфігурація ракети-носія Maia буде здатна виводити на низьку навколоземну орбіту (LEO) 1500 кг у витратному варіанті першого ступеня і 500 кг у багаторазовому варіанті. Однак з додаванням розгінного ступеня (kick stage) Colibri характеристики РН зростуть до 2500 кг на LEO у витратному варіанті першого ступеня.

З моменту свого заснування ArianeGroup інвестувала близько € 40 млн у молоду компанію із запуску. Це дозволило MaiaSpace вирости до більш ніж 115 співробітників, побудувати прототип другого ступеня Maia, який пройшов кріовипробування, і провести випробування двигуна, який приводить у дію розгінний ступінь Colibri, всього за два роки діяльності.

Оскільки MaiaSpace просувається до своєї амбітної мети провести першу спробу запуску в 2025 році, ArianeGroup виділила на цю справу додатково € 85 млн. Це робить компанію одним із найбільш добре фінансованих стартапів із запуску в Європі, перевищуючи компанію Orbex зі € 115 млн інвестицій і лише поступаючись вражаючим € 310 млн, залученим компанією Isar Aerospace. Однак € 125 млн, вкладені в MaiaSpace, не відображають усієї історії.

Щоб прискорити темпи розробки РН Maia, MaiaSpace використовує роботу, виконану ArianeGroup для своїх програм Themis та Prometheus за контрактом з Європейським космічним агентством (ESA). Maia буде використовувати три двигуни Prometheus на своєму першому ступені і один вакуумно-оптимізований двигун Prometheus на другому ступені. Що стосується розробок за програмою Themis, то, враховуючи нещодавні повідомлення, що підтверджують, що РН Maia матиме висоту 50 м, цілком імовірно, що дуже мала частина 30-метрової ракети Themis також буде використана для багаторазової версії Maia.

На сьогоднішній день на програми Themis та Prometheus було витрачено понад € 300 млн сукупного фінансування. Якщо додати до € 125 млн, наданих ArianeGroup, це точніший, але не ідеальний огляд фінансування, яке вже було витрачено і яке, як і раніше, буде спрямоване на розвиток РН Maia.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України