Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «IGS-Optical 8»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.IGS-Optical 8Японія12.01.2024  04:44 UTCH-2A-202Космічний центр Танегасіма, ЯпоніяCSICE (супутниковий інформаційний центр Кабінету міністрів Японії)ОЕР

12 січня 2024 року о 04:44 (UTC) з космічного центру Танегасіма, Японія, за допомогою ракети-носія «H-2A-202» було здійснено запуск КА оптико-електронної розвідки Японії «IGS-Optical 8».

«IGS-Optical 8» – це КА спеціально розроблений для зйомки зображень поверхні Землі, супутник-шпигун. Японія розпочала цю програму як прямий результат випробування Північною Кореєю ракети Taepodong-1 над територією Японії ще в 1988 році. Супутник було виведено на кругову сонячно-синхронну орбіту (SSO) на висоті приблизно 500 км з кутом нахилу 97,5 градусів.

Супутники групування IGS управляються Центром супутникової інформації Кабінету Міністрів Японії. КА призначений для національної оборони Японії і для цивільного моніторингу стихійних лих. Деякі з супутників мають оптико-електронну апаратуру, а інші використовують радар (IGS Radar) для вивчення об’єктів на Землі. Супутники здатні досягати роздільної здатності вище 40 см .

«H-2A-202» – це двоступенева ракета-носій середньої висоти на рідкому паливі, який експлуатується компанією Mitsubishi Heavy Industries. Він має висоту близько 53 м і 4 м в діаметрі і здатний розмістити 4000 кг корисного вантажу на геостаціонарній орбіті (GTO). Його перший політ відбувся 29 серпня 2001 року. Відтоді ракета-носій запускали 43 рази, лише одна невдача сталася 29 листопада 2003 року.

Даний запуск дозволить розширити угрупування супутників оптико-електронної розвідки до 4-х КА та використовувати їх в цілях національної безпеки Японії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України