Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутник Ovzon 3 успішно розгорнув сонячні батареї на геостаціонарній орбіті

10 січня компанія космічної техніки Redwire повідомила, що дві сонячні батареї, які вона надала для Ovzon 3, першого комерційного супутника, що використовує обладнання Roll-Out Solar Array (ROSA) компанії, успішно розгорнуті на геостаціонарній орбіті.

За інформацією Redwire, кожна 10-метрова ROSA працює номінально після запуску Ovzon 3 минулого тижня на борту ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX, забезпечуючи 1500-кілограмовий широкосмуговий супутник і його електричний двигун сумарною потужністю 10 кіловат для подальшого польоту протягом кількох місяців до своєї остаточної орбітальної позиції.

Успішне розгортання є приємною новиною для шведського постачальника послуг супутникового зв’язку Ovzon, який замовив супутник у головного підрядника Maxar Technologies у 2018 році. Спочатку Ovzon 3 планувалося запустити в 2021 році, але виникли проблеми з виробництвом, не пов’язані з сонячними батареями.

Компанія Redwire вперше продемонструвала свою технологію ROSA на Міжнародній космічній станції (МКС) в 2017 році. Гнучкі масиви згортаються перед запуском та розгортаються після виходу на орбіту за допомогою композитних штанг, які функціонують як пружини, щоб зменшити складність і кількість рухомих частин порівняно з типовими системами, що використовують електродвигуни для розгортання.

Відтоді NASA встановило на МКС шість з восьми запланованих ROSA компанії Redwire. Вісім сонячних батарей збільшать потужність електростанції зі 160 кіловат до більш ніж 255 кіловат після повного встановлення цього року.

Компанія Redwire також надала два крила сонячної батареї для космічного апарата Double Asteroid Redirection Test (DART) NASA, який навмисно зіткнувся з навколоземним астероїдом у 2022 році.

За даними Redwire, пара крил ROSA, які вона розробляє для живлення першого сегмента проєкту Lunar Gateway NASA, який планується запустити наприкінці 2025 року, буде однією з найпотужніших сонячних батарей космічного апарата, коли-небудь створених. Кожне крило забезпечуватиме потужність 37 кіловат.

Супутник Ovzon 3 має бути введений в експлуатацію в середині 2024 року, якщо він пройде перевірку працездатності на орбіті після досягнення своєї орбітальної позиції на 59,7° східної довготи, де він забезпечуватиме мобільний зв’язок переважно для державних клієнтів, включаючи МО США.

Генеральний директор Ovzon Пер Норен сказав, що компанія має намір оцінити потенціал розширення флоту ще одним або двома геостаціонарними супутниками пізніше в 2024 році. Ovzon 3 охоплюватиме третину Землі, включаючи Європу, значні частини Африки та Азії, аж до Японії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України