Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Ангола та Португалія підписали угоду про розвиток співпраці у космічній галузі

5 червня Ангола та Португалія підписали Меморандум про взаєморозуміння у космічній галузі. Меморандум підписали Рікардо Конде (Ricardo Conde), президент Португальського космічного агентства та доктор Золана Жоау (Dr. Zolana João), генеральний директор Національного управління космічної програми Анголи (GGPEN).

На церемонії підписання були присутні президент Анголи Жоау Мануел Гонсалвіш Лоуренсу (João Manuel Gonçalves Lourenço) та прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта (António Costa).

Цей Меморандум про взаєморозуміння закладає основу для сприяння розвитку та розширенню космічних секторів в обох країнах.

Ця подія символізує прагнення Анголи та Португалії зміцнити співпрацю між Португальським космічним агентством, Міністерством телекомунікацій, інформаційних технологій і соціальних комунікацій Анголи (MINTTICS) і GGPEN.

Як зазначено у підписаному Меморандумі, основним напрямком цієї співпраці буде розробка космічних застосувань, сприяння обміну інформацією, надання можливостей для навчання та сприяння загальному співробітництву в космосі. Крім того, співпраця спрямована на використання сильних сторін і ресурсів обох країн для розвитку відповідних космічних секторів і сприяння взаємному зростанню.

Крім того, ця співпраця сприяє розвитку космічного сектору в рамках Співтовариства країн португальської мови (CPLP). Національна космічна стратегія Анголи на 2016-2025 роки заклала основу для співпраці між Анголою та Португалією в космосі. Зокрема, розділ 5 «Організація та співпраця» окреслює напрямок дій 5.1.1, який включає організацію співпраці з організаціями, які мають досвід у космічному секторі чи суміжних галузях, а також з тими, хто використовує космічні дані, продукти та послуги. Очікуваним результатом цього напрямку є посилення міжнародного статусу Анголи шляхом співпраці зі спеціалізованими установами та організаціями.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України