Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран представив нову гіперзвукову ракету Fattah

6 червня іранський Корпус вартових ісламської революції (КВІР) представив балістичну ракету середньої дальності, здатну розвивати гіперзвукову швидкіст, що в 15 разів перевищує швидкість звуку, повідомило державне іранське телебачення.

Президент Ірану Ібрагім Раїсі привітав гіперзвукові можливості нової ракети, заявивши, що вона посилить «силу стримування» Ірану та «принесе мир і стабільність країнам регіону».

Інформаційне агентство IRNA опублікувало фотографії церемонії. Були присутні кілька вищих військових начальників, у тому числі командувач КВІР генерал Хоссейн Саламі.

«Дальність дії ракети Fattah становить 1 400 км, а її швидкість до ураження цілі в 13-15 разів перевищує швидкість звуку», — повідомляє IRNA.

Як і повільніші балістичні ракети, гіперзвукові ракети можуть бути оснащені ядерними боєголовками, і заява Ірану про виробництво такої ракети в листопаді спонукала керівника Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Гроссі висловити занепокоєння.

Але Гроссі додав, що не бачить, щоб нова ракета «мала якийсь вплив» на переговори з Іраном щодо його ядерної діяльності.

Довідково: 29 травня командувач аерокосмічних сил КВІР генерал Амір Алі Хаджізаде (Amir Ali Hajizadeh) об’явив про завершення випробування нової гіперзвукової ракети, здатної подолати всі оборонні системи, і що незабаром ракета буде представлена. Він також оголосив характеристики нової ракети. Зокрема, ракета начебто спроможна розвивати швидкість до 13 Махів та має можливість маневрувати як в атмосфері, так і в космосі, а також здатна проривати будь-яку протиракетну оборону.

Вперше про розробку іранської гіперзвукової ракети було повідомлено минулого листопада.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України