Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Американська компанія Viasat придбає британську Inmarsat за $ 7,3 млрд

8 листопада американська компанія зв’язку Viasat повідомила про намір придбати британську компанію супутникового зв’язку Inmarsat за $ 7,3 млрд з метою глобального розширення своєї широкосмугової мережі на декількох орбітах та діапазонах спектру.

«Це трансформуюча комбінація, яка просуває наші спільні амбіції з’єднати світ», – заявив виконавчий голова Viasat Марк Данкберг (Mark Dankberg). «Дводіапазонна глобальна мобільна мережа Inmarsat, унікальні ресурси L-діапазону, навички та можливості у Великій Британії, а також чудові технічні та операційні таланти у всьому світі – це потужне доповнення до бізнесу Viasat».

Компанія Viasat надає Збройним силам США супутникові та мережеві можливості. На додаток до власних супутників зв’язку, які надають послуги уряду, компанія також виробляє радіостанції та розробила перший супутник, призначений для розширення зв’язку формату Link 16 за тактичні межі (межі прямої видимості).

Компанія Inmarsat є основним постачальником супутникового зв’язку для американських військових та після запуску своїх супутників Global Xpress значно покращила свої можливості.

Оголошуючи про угоду щодо придбання Inmarsat, в компанії Viasat заявили, що об’єднана компанія зможе повніше інтегрувати спектральні, супутникові та наземні технології для створення глобальної мережі з високою пропускною здатністю, яка зможе надавати більш якісні послуги. Завдяки активам Inmarsat, Viasat матиме глобальну доступність діапазону Ka із запланованим полярним покриттям. Компанія також прогнозує можливість більш ефективного використання спектру L-діапазону Inmarsat завдяки інтеграції з системою формування променю Viasat, терміналами кінцевих користувачів, а також можливостями гібридних багатоорбітальних мереж.

Об’єднана компанія буде управляти угрупованням із 19 супутників, а ще 10 космічних апаратів планується запустити протягом наступних трьох років.

«Разом дві компанії утворять нового глобального гравця, масштаби та можливості якого допоможуть сформувати майбутнє динамічної та зростаючої галузі. Ця комбінація створить міцне майбутнє для Inmarsat і дозволить запропонувати більший вибір для клієнтів по всьому світу, розширені можливості для партнерів і нові можливості для співробітників», – заявив генеральний директор Inmarast Раджів Сурі (Rajeev Suri).

У своєму оголошенні компанія Viasat зазначила, що планує і надалі нарощувати присутність компанії Inmarsat у Великій Британії, підтримуючи Національну космічну стратегію, нещодавно опубліковану урядом цієї країни.

Viasat і Inmarsat очікують отримати $ 1,5 млрд синергії від свого злиття і прогнозують, що об’єднана компанія отримає понад $ 4 млрд сукупного доходу і $ 1,4 млрд скоригованого EBITDA (прибутку до відрахування відсотків, податків, зносу та амортизації).

Очікується, що угода буде закрита в другій половині 2022 року після схвалення всіма акціонерами та отримання відповідних дозволів регулюючих органів. Угода включає $ 850 млн готівкою, близько $ 3,1 млрд у вигляді власного капіталу Viasat і пропозицію на суму $ 3,4 млрд чистого боргу.

Згідно з розроблюваним інтернет-ресурсом Defense News рейтингом компаній оборонного сектору, Viasat посіла 71 місце в списку 100 найкращих компаній за 2021 рік, отримавши $1,07 млрд доходу від оборони в 2020 фінансовому році, що склало 47% її бізнесу. Роком раніше компанія була на 69-му місці.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України