Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Virgin Orbit повідомила про готовність до місії із запуску супутників в інтересах МО США та представила нову місію

9 листопада приватна компанія Virgin Orbit, що спеціалізується на виведенні на орбіту супутників за допомогою своєї системи повітряного запуску LauncherOne, розповіла про хід підготовки місії Tubular Bells, Part 2.

Зокрема, компанія повідомила, що ракета LauncherOne в рамках місії STP-27VPB Інноваційного управління МО США (U.S. Defense Innovation Unit, DIU) повністю зібрана та встановлена на спеціальному літаку Boeing 747 Cosmic Girl, який одночасно є літаючою стартовою площадкою, мобільним центром управління польотом та багаторазовим першим ступенем.

Крім корисного навантаження DIU, ракета також має запустити космічні апарати PAN A і PAN B, які є частиною програми NASA Educational Launch of Nanosutellites (ELaNa).

Попередня місія з виведення на орбіту STP-27VPA (компанія позначила її як Tubular Bells, Part 1) відбулась 30 червня 2021 року, коли Virgin Orbit вивела на орбіту сім супутників для різних замовників, включаючи МО США, ВПС Нідерландів та польської компанії SatRevolution.

Крім того, Virgin Orbit представила нову місію – Above the Clouds («Над хмарами»), яка має бути запущена у 4 кварталі 2021 року. У зазначеній місії МО США має запустити кілька дослідних супутників (R&D) для проведення експериментів з комунікації і навігації в космосі. Також будуть запущені два наносупутники STORK-3 і SteamSat-2 польської компанії SatRevolution. Супутник STORK-3 приєднується до супутників STORK-4 і STORK-5 Marta, виведених на орбіту під час місії в червні 2021 року для розширення угруповання ДЗЗ компанії SatRevolution, яка зосереджена на обслуговуванні клієнтів у сільськогосподарському секторі. Супутник SteamSat-2 проведе тестування технології інноваційних двигунів на водному паливі SteamJet Space System (Великобританія).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України