Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутникові радіолокаційні знімки дозволили оцінити новий китайський авіаносець

Нещодавно інтернет-видання Navalnews, що спеціалізується на військово-морській тематиці, представило оцінку нового китайського авіаносця, зроблену на основі супутникових знімків радарів із синтезованою апертурою (synthetic aperture radar, SAR).

Зазвичай аналітики оборонного сектору для оцінки нових розробок використовують розвідку з відкритих джерел (OSINT). Але верф, на якій будується новий китайський авіаносець, як і більша частина Китаю, захищена від традиційного супутникового спостереження через задимленість промисловим смогом. Новий комерційний супутник компанії Capella Space надав можливість побачити крізь димку.

За допомогою SAR-супутників компанії Capella Space можна оцінити хід будівництва нового корабля.

На даний час у ВМС Китаю є два авіаносця, побудовані за російськими технологіями (Тип-001 та Тип-002). Третій, Тип-003, будується поблизу Шанхая. На відміну від перших авіаносців, на яких використані російські технології 10-річної давнини, дизайн останнього авіаносця збігається з авіаносцями класу Ford ВМС США.

Зображення SAR дозволяють виявити три палубні катапульти, що є істотною відміною від російських авіаносців, які для запуску літаків використовують трамплін. Така технологія працює для палубних винищувачів типу J-15, але не дозволяє запускати літаки дальнього радіолокаційного виявлення і управління (ДРЛВіУ) KJ-600. Це новий літак нагадує і в цілому може бути порівняний з літаком E-2 Hawkeye.

На новому авіаносці використовується електромагнітна система запуску літаків (electro-magnetic aircraft launch system, EMALS), схожа на катапульту. Це та сама технологія, яку ВМС США використовують на авіаносцях класу Ford. Використання системи EMALS означає, що літак ДРЛВ KJ-600 можна буде запускати з нового авіаносця, що значно підвищить бойовий потенціал палубних винищувачів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України