Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Airbus і OneWeb розширюють партнерство для забезпечення зв’язком європейських сил оборони та безпеки

14 грудня компанії Airbus та OneWeb оголосили про підписання дистриб’юторської партнерської угоди щодо надання послуг супутникового зв’язку на низькій навколоземній орбіті для військових та урядових потреб. Як провідний постачальник послуг військового супутникового зв’язку в Європі, Airbus з кінця 2021 року запропонує нові послуги зв’язку з використанням супутникового угруповання OneWeb для збройних сил Європи та Великої Британії, а також сил цивільного захисту та безпеки.

«Як провідний європейський державний та оборонний постачальник безпечних комунікацій, ми постійно прагнемо розширювати та доповнювати послуги, які ми пропонуємо. З використанням низькоорбітального супутникового угруповання OneWeb ми можемо запропонувати військовим замовникам реальну гнучкість, оскільки ми прагнемо надати інтегровані сітчасті мережі майбутнього, бойову хмару та інформаційну перевагу, які вимагають цих нових та інноваційних підходів. З цією новою пропозицією, заснованою на супутниках OneWeb і технології Airbus, ми станемо першим постачальником, який запропонує такий тип послуг європейським збройним силам», – сказав Еверт Дудок (Evert Dudok), виконавчий віце-президент з підключеного інтелекту (Executive Vice President of Connected Intelligence) компанії Airbus Defense and Space.

Ніл Мастерсон (Neil Masterson), генеральний директор OneWeb, додав: «Ми раді розширити нашу роботу з Airbus, щоб задовольнити потреби європейських структур оборони та безпеки на суші, на морі та в повітрі. Наша мережа забезпечить безпечний, стійкий зв’язок у реальному часі для військових і цивільних урядових організацій, починаючи з Арктики і поширюючись на сценарії використання глобальної мобільності».

У рамках цього партнерства Airbus та OneWeb планують розробити повний спектр безпечних послуг, призначених для задоволення специфічних потреб збройних сил під час проведення операцій на суші, на морі та в повітрі. Низькоорбітальні супутникові угруповання дозволяють розробити нове покоління терміналів і антен меншого розміру, ваги та потужності. Ці угруповання також дозволять запропонувати космічний зв’язок у реальному часі для передачі відеопотоків у прямому ефірі з датчиків, встановлених на БПЛА.

Ці нові послуги супутникового зв’язку забезпечать збройні сили високошвидкісними IP (Інтернет-протокол) комунікаціями, що дозволить визначати пріоритети комунікаційних потоків і забезпечувати дуже високий рівень доступності. Користувачі зможуть доповнювати існуючі послуги та мережі можливістю перемикання між супутниковим зв’язком на низькій та геостаціонарній навколоземних орбітах під час операцій, щоб отримати переваги гнучкої та функціонально сумісної мережі. Партнерство пропонуватиме послуги з підключення транспортних засобів на землі, кораблів у морі та літаків у польоті. Завдяки таким функціям ця служба підключення повністю розроблена для підтримки майбутніх багатодоменних хмарних додатків та забезпечення інформаційної переваги.

Супутники OneWeb, розроблені Airbus, зараз виробляються на заводі Airbus OneWeb Satellites у Флориді, США. Після початкового запуску обслуговування над арктичною зоною від Північного полюса до 50-ї паралелі OneWeb очікує, що до кінця 2022 року його послуги будуть доступні з глобальним покриттям Землі завдяки низькоорбітальному угрупованню з 648 супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України