Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія MDA купить у компанії Iceye SAR-супутник для свого нового радіолокаційного угруповання

15 грудня на Всесвітньому тижні супутникового бізнесу (World Satellite Business Week, організована консалтинговою компанією Euroconsult, проводиться 13-16 грудня у Парижі) канадська компанія MDA оголосила про намір купити у компанії Iceye, фінського оператора супутників-радарів з синтезованою апертурою (SAR), SAR-супутник X-діапазону, який разом із SAR-супутником С-діапазону, що на даний час будує MDA, складуть нове супутникове угруповання Chorus, призначене для заміни супутника Radarsat-2 компанії MDA, запущеного у 2007 році.

Обидва супутники угруповання Chorus працюватимуть на одній орбіті середнього нахилу, причому супутник Iceye буде відставати від супутника MDA. Такий підхід забезпечить можливість «підказки та перевірки», коли супутник C-діапазону визначатиме цілі, які потім можна буде спостерігати з більш високою роздільною здатністю за допомогою супутника X-діапазону.

Майк Грінлі, виконавчий директор MDA, сказав на конференції 15 грудня, що компанія спостерігає стійкий високий попит на дані SAR з боку клієнтів оборонних та розвідувальних структур.

В оголошенні не вказані подробиці про характер партнерства між Iceye і MDA, вказується лише, що Iceye побудує супутник X-діапазону для MDA. Грінлі сказав, що MDA придбає супутник у Iceye, «і ми будемо ним управляти та отримувати дохід». Конкретні фінансові умови та графік запуску супутників компанії не розголошують.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України