Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Агентство космічного розвитку МО США планує нову закупівлю супутників спостереження за ракетами

Агентство космічного розвитку (Space Development Agency, SDA) МО США планує закупити нові супутники, які стануть частиною глобального угруповання космічних датчиків для відстеження ракет. Згідно з проєктом запиту пропозицій, опублікованим 6 грудня, SDA має намір придбати 28 супутників для наступної частини орбітального угруповання, відомої як «Транш 1 рівня відстеження» (Tracking Layer Tranche 1, TLT-1).

Ці 28 космічних апаратів, запуск яких заплановано наприкінці 2024 року, розширять Tracking Layer Tranche 0 (TLT-0), партію з восьми супутників виявлення ракет, які на теперішній час будують компанії SpaceX та L3Harris для запуску у 2023 році. Супутники призначені для попередження про китайські та російські балістичні та гіперзвукові ракети.

Дані, зібрані супутниками відстеження ракет, будуть надсилатися через оптичні канали до групи супутників зв’язку, які також створює SDA. Це буде гарантувати, що в разі виявлення ракетної загрози дані про її місцезнаходження та траєкторію польоту можуть безпечно передаватись через космічний простір до військових командних центрів.

Супутники відстеження повинні мати інфрачервоні датчики та щонайменше три оптичні міжсупутникові лінії зв’язку для забезпечення зв’язку за напрямками «космос-космос», «космос-літаки» та «космос-земля». 28 супутників будуть розміщені у чотирьох орбітальних площинах на висоті близько 1200 км над Землею.

SDA планує обрати кількох постачальників. Компаніям буде запропоновано подати заявку на участь у торгах на два орбітальні апарати, включаючи послуги наземної підтримки, а також можливості експлуатації та забезпечення. У проєкті запиту пропозицій компанії просять подати коментарі до 7 січня. Очікується, що остаточний запит пропозицій буде опублікований у першому кварталі 2022 року. TLT-1 ще не профінансовано з бюджету Пентагону. SDA планує вимагати фінансування у 2023 фінансовому році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України