Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Virgin Orbit запустить супутник дослідження проблеми космічного сміття

9 грудня компанія Virgin Orbit оголосила, що отримала дозвіл Федерального авіаційного агентства США (FAA) на запуск супутника компанії Spire Global, що спеціалізується на космічних даних та аналітиці.

Супутник ADLER-1, який був інтегрований у систему запуску LauncherOne на базі компанії Virgin Orbit в Лонг-Біч всього за 36 годин після схвалення FAA, стане третім корисним навантаженням в раніше оголошеній місії «Above the Clouds» («Над хмарами»), запуск якої запланований з середини грудня 2021 року до середини січня 2022 року.

ADLER-1 був розроблений менш ніж за рік компанією Spire у партнерстві з Austrian Space Forum та Findus Venture GmbH.

Цей супутник є частиною зростаючого руху, спрямованого на вирішення проблеми небезпечного космічного сміття та покращення стійкості на низькій навколоземній орбіті. Супутник розміром 30 см x 10 см x 10 см вивчатиме середовище мікроскопічного космічного сміття на орбіті для побудови загальної моделі космічного сміття.

«Це просто неймовірно!» – сказав генеральний директор Virgin Orbit Ден Харт. «Перехід від початкової розмови до остаточного вибору за 20 днів і від вибору до інтеграції корисного навантаження всього за 36 годин. Приєднання Spire до місії «Above the Clouds» є чудовим прикладом гнучкості можливостей системи LauncherOne, спритності обох наших команд, а також гнучкості і підтримки FAA у забезпеченні швидкого та оперативного розміщення супутників на низькій навколоземній орбіті».

Довідково: Компанія Virgin Orbit надає послуги запуску малих супутників за допомогою ракети-носія LauncherOne, що запускається з борту спеціального літака-носія Boeing 747-400 «Cosmic Girl» (система повітряного старту).

9 листопада Virgin Orbit представила місію «Above the Clouds», у якій будуть запущені декілька дослідних супутників на замовлення МО США, а також два наносупутники STORK-3 і SteamSat-2 польської компанії SatRevolution.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України