Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Звіт PwC-UK показує тенденцію збільшення приватних інвестицій у британську космічну галузь, що розвивається

У спільному звіті PricewaterhouseCoopers (PwC) і Космічного агентства Великої Британії (UKSA) під назвою «Розширення кордонів – практичний путівник з інвестування у космос» (“Expanding frontiers – The down to earth guide to investing in space”), оприлюдненому 16 травня, йдеться, що Велика Британія є найпривабливішим місцем для приватних інвестицій у космос після США.

Новий аналіз, проведений експертами з інвестицій, дає змогу зрозуміти безліч можливостей, що відкриваються в космічному секторі Великої Британії, вартість якого оцінюється у £ 17,5 млрд.

У звіті детально описано тенденції для нових і вже відомих інвесторів, які зацікавлені у розширенні свого портфеля космічних послуг, у тому числі можливості компаній, які прагнуть покращити доступ до охорони здоров’я та вирішити глобальні проблеми зміни клімату, від декарбонізації економіки до підвищення продовольчої безпеки.

У звіті наголошується на очікуваному зростанні глобального космічного сектору вартістю $ 469 млрд до 11% на рік протягом наступного десятиліття та майже подвоєнні інвестицій венчурного капіталу в прибуткові космічні компанії у Великій Британії між 2015 і 2022 роками, при цьому 63% інвесторів були новачками в цьому секторі у 2021 році.

Іншими висновками експертів є те, що ключовими сферами інвестицій у Великій Британії стали ДЗЗ, виробництво космічної техніки та супутниковий зв’язок. І що 9 найбільших британських компаній венчурного капіталу інвестували в космос з 2015 року.

Якщо говорити про зрілість сектору, то 95% інвестицій у космос у 2022 році були в прибуткових компаніях порівняно з 56% у 2015 році.

Загалом з 2015 року в глобальний космічний сектор було інвестовано понад $ 47 млрд приватного капіталу, що показало зростання в середньому на 21% на рік. Велика Британія отримала 17% світових інвестицій, що підкреслює її лідируючу позицію в Європі та ставить на друге місце на міжнародному рівні після США.

У звіті підраховано середнє збільшення на 400% обсягу операцій для інвестицій на ранніх етапах і виділено низку космічних організацій Великої Британії, що швидко зростають, від компанії супутникового зв’язку OneWeb до виробника аерокосмічної техніки з Уельсу, компанії Space Forge, яка у грудні 2021 року отримала найбільший в Європі стартовий раунд фінансування серед компаній космічної техніки.

Беручи до уваги урядові, некомерційні (університети та науково-дослідні інститути) і комерційні організації, звіт описує британський сектор як «приховану корисність», яка лежить в основі повсякденного життя, підтримуючи приблизно £ 370 млрд економіки країни, в основному через супутникові послуги.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України