Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Зустріч заступника Одеського міського голови Павла Вугельмана з представниками НЦУВКЗ

В одеській мерії відбулася зустріч заступника Одеського міського голови Павла Вугельман з представниками Національного центру управління та випробування космічних засобів. У заході також взяли участь вчені з Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова та Одеського національного політехнічного університету.

Учасники зустрічі обговорили питання використання в Одесі супутникових моніторингових систем.

Вчені розповіли, що супутниковий моніторинг сприятиме вирішенню деяких міських проблем:

  • цвітіння водоростей;
  • обвалення будинків;
  • зсувів на схилах.


Також за допомогою моніторингових систем можна спостерігати за станом дамби Хаджибейського лиману та за несанкціонованими звалищами.

Завдяки даним зі супутників можна отримувати моніторинг про просідання землі, коливаннях того чи іншого будинку, а також розраховувати прогнозні показники, екологічну обстановку і т.п.

«Моніторингові системи в Одесі необхідно використовувати. Раніше космос був закритий для приватних інвестицій, але зміни в законодавстві тепер дозволяють співпрацю з муніципалітетами», – зазначив перший заступник начальника Національного центру Костянтин Волох.

Одеські вчені високо оцінили пропозиції представників Національного центру і висловили впевненість в тому, що за подібними технологіями майбутнє.

«Космічні технології допоможуть вирішити безліч вкрай важливих муніципальних проблем. Ці технології – не фантазія, а реально працюючи рішення. В Одесі є більше 170 IT-компаній, які можуть надавати послуги і інвестувати в космічну галузь, адже зовсім недавно Верховна Рада України відкрила таку можливість для приватних компаній. Це говорить про перспективність такого напрямку», – зазначив Павло Вугельман.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України