Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Зміна площі дзеркал водосховищ в АР Крим 16.02.2020 та 06.01.2021

Інформаційна довідка

«Щодо змін площі дзеркал вод водосховищ в південній частині АР Крим»

Національним центром управління та випробувань космічних засобів проведено супутниковий моніторинг змін площі дзеркал вод водосховищ в південній частині АР Крим з використанням оптичних даних дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) з КА Sentinel-2 (просторова розрізненість – 10 м) станом на 16.02.2020 та 06.01.2021 рр.

За результатами обробки та аналізу даних ДЗЗ розроблено тематичну карту (додаток 2), на якій показано результати порівняння розмірів дзеркал вод водосховищ Симферопольське, Альмінське, Партизанське, Аянське та Загорське, а також Бахчисарайського водоймища.

Проведений аналіз показав, що площі дзеркал вод водосховищ в південній частині АР Крим станом на 06.01.2021 суттєво зменшились у порівнянні з максимальним значенням та зі станом на 16.02.2020 р. Результати аналізу наведені у таблиці:

Висновки:

Проведений аналіз результатів супутникового моніторингу змін площі дзеркал вод водосховищ в південній частині АР Крим свідчить, що у більшості водоймищ рівень води знизився нижче «мертвого об’єму» (тобто менше 30% від початкового об’єму).

Зниження наповненості водоймищ несе загрозу екологічному балансу (загибель фауни, заростання водоймищ травою та чагарником, загроза небезпеці гідротехнічних споруджень тощо).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України