Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Заступник міністра оборони США розповіла про плани Пентагону щодо розгортання угруповань малих супутників для протидії Китаю

6 вересня на щорічній конференції DefenseNews заступник міністра оборони США Кетлін Хікс (Kathleen Hicks) розповіла про нову стратегію Пентагону з протидії нарощуванню військової потужності Китаю. У рамках цієї нової стратегії Пентагон планує використання недорогих автономних платформ, які можна масово виробляти та розгортати на землі, на морі, у повітрі та космосі.

К. Хікс розповіла про плани МО США щодо впровадження тисяч автономних систем у всіх сферах протягом наступних 18-24 місяців. Перевага Китаю — це «масовість», — сказала вона. Міністерство оборони продовжить інвестувати у свої традиційні платформи, але протистоятиме «своєю масою» або великою кількістю автономних систем.

МО США планує використовувати угруповання малих БПЛА і супутників, заміна яких у разі необхідності буде недорогою.

«Уявіть собі угруповання автономних, вразливих систем на орбіті, виведених у космос одночасно, налічуючи таку кількість, що неможливо знищити або вразити їх усі», – сказала вона.

Стратегія полягає в «використанні невеликих, розумних, дешевих і багаточисленних платформ», — сказала Хікс.

Розумні супутники, які використовують штучний інтелект для навігації, відстеження та отримання зображень об’єктів, не є принципово новою технологією. Хікс зазначила, що МО США вже прийняло концепцію поширених угруповань великої кількості недорогих супутників. Але наступним кроком буде виробництво їх у більшій кількості.

Агентство космічного розвитку (SDA) Космічних сил США вже розгортає подібне супутникове угруповання. Міністерство оборони США також є основним клієнтом супутникового угруповання Starlink компанії SpaceX. Хікс сказала, що подібні нові комерційні системи допомагають Сполученим Штатам зберегти перевагу над Китаєм у космічній гонці.

Атаки чи спроби руйнування великої мережі супутників були б «марними зусиллями. Не варто навіть думати, не кажучи вже про те, щоб спробувати», – сказала Хікс.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України