Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Запуск японської ракети-носія Epsilon-5 відкладено

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) відклало запланований на 1 жовтня з космічного центру Учіноура запуск ракети-носія Epsilon-5 з дев’ятьма супутниками. Про це йдеться в повідомленні JAXA.

Всі приготування до старту були завершені, однак в останній момент перед запуском оператор оголосив про його припинення. За уточненими даними причиною рішення про припинення запуску стала проблема з радіолокаційним обладнанням, встановленим у центрі управління польотами на космодромі. Через це було б неможливо здійснювати телеметрію траєкторії польоту і визначати швидкість ракети. «В результаті запуск був зупинений за 19 секунд до наміченого старту», – йдеться в повідомленні JAXA.

Про нову дату запуску поки не повідомляється.

Epsilon має вивести на орбіту для JAXA демонстраційний супутник швидкого інноваційного корисного навантаження (Rapid Innovative Payload Demonstration Satellite 2, RAISE 22) і вісім супутників додаткового корисного навантаження.

Супутник RAISE 2, вагою 240 фунтів (110 кг), побудований компанією Mitsubishi Electric Corp., буде випробовувати шість різних космічних технологій, включаючи невеликий датчик під назвою MARIN, призначений для вимірювання положення, висоти та швидкості обертання супутників.

Інші вісім супутників, які були виготовлені різними японськими компаніями та університетами, є меншими за розмірами та вагою у порівняні з RAISE 2. Чотири супутники важать менше 4,8 кг, а інші чотири – від 101 до 137 фунтів (від 46 до 62 кг).

Найважчий з них, мікросупутник для видалення сміття DRUMS, шириною 2,75 фута (84 см), побудований компанією Kawasaki Heavy Industries, продемонструє технологію видалення сміття на орбіті, випустивши невеликий об’єкт, а потім захопивши його.

Це буде п’ята місія для 24-метрової ракети-носія Epsilon, яку JAXA почала розробляти в 2007 році. Ракета, яка працює на твердому паливі, здатна доставляти на низьку орбіту корисне навантаження вагою до 1200 кг. Чотири попередні запуски Epsilon, які відбулися у вересні 2013 року, грудні 2016 року, січні 2018 року та січні 2019 року, були успішними.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України