Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Запуск японської місії на Марс відкладено на 2026 рік

Запуск японської місії зі збирання зразків з марсіанського супутника Фобос і повернення їх на Землю, який раніше планувався на кінець цього року, перенесено на 2026 рік.

Японське космічне агентство JAXA підтвердило дворічну затримку запуску місії Martian Moons eXploration або MMX, частково звинувативши в цьому ракету H3, яка запустить космічний апарат.

«У зв’язку з оцінкою результатів демонстрації другої випробувальної ракети H3 і враховуючи важливість забезпечення достатнього часу для попередньої перевірки MMX на землі, графік запуску японських ракет було переглянуто», – йдеться у повідомленні агентства від 10 січня.

Перший запуск H3 відбувся в березні 2023 року, але ракета не змогла вийти на орбіту, оскільки двигун другого ступеня не запалився, ймовірно, через проблему з електрикою. JAXA оголосило 27 грудня, що запланувало другий запуск H3 на 14 лютого з тестовим корисним навантаженням і двома малими супутниками.

Запуск MMX був запланований на вересень 2024 року. КА повинен був вийти на орбіту навколо Марса в серпні 2025 року і залишатися там протягом трьох років, перш ніж відправитися назад на Землю і повернутися у вересні 2029 року.

Рішення відкласти MMX до 2026 року, наступного доступного вікна для місії на Марс, було схвалено в грудні японським урядом під час засідання штабу Стратегії космічного розвитку в рамках перегляду графіка реалізації Базового плану космічної політики. Тоді про цю зміну було оголошено в соціальних мережах, але без пояснення причини затримки.

MMX – це космічний апарат вагою близько 4000 кг, на якому встановлено набір інструментів для дослідження Марса та двох його невеликих супутників, Фобоса та Деймоса. Серед них MEGANE, спектрометр гамма-випромінювання та нейтронів, який розробляється у співпраці з NASA. Також на борту MMX є невеликий марсохід, спільно розроблений французьким космічним агентством CNES і німецьким аерокосмічним агентством DLR для дослідження Фобоса.

Основна місія MMX – здійснити посадку на Фобос і зібрати зразки Фобоса для повернення на Землю. Вчені планують проаналізувати зразки, щоб визначити, чи утворилися Фобос і, ймовірно, Деймос в результаті зіткнення більшого об’єкта з Марсом, чи це невеликі астероїди, які були захоплені планетою на орбіту. Відповідно до переглянутого графіка місії, MMX поверне зразки на Землю в 2031 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України