Дослідницька лабораторія ВПС США (Air Force Research Laboratory, AFRL) відклала запуск експериментального навігаційного супутника до наступної весни через затримку дебюту ракети Vulcan Centaur компанії United Launch Alliance (ULA).
Космічний апарат NTS-3 (Navigation Technology Satellite-3) повинен був полетіти наприкінці цього року в рамках першої місії ракети-носія Vulcan в інтересах національної безпеки, USSF-106. Однак компанія ULA, що базується в Денвері, оголосила, що цей запуск буде відкладено на наступний рік, оскільки компанія має виправити аномалію, виявлену під час тестування у березні.
Ця невдача перенесе запуск NTS-3 на травень або червень 2024 року, повідомив керівник програми Арлен Бірсгрін (Arlen Biersgreen), зазначивши, що лабораторія шукає способи компенсувати вплив затримки.
«AFRL почала розглядати варіанти експериментів і випробувань, які можуть бути проведені в додатковий час до запуску, щоб зменшити ризик для демонстрації на орбіті», – сказав він.
Бірсгрін сказав, що ULA попросила змінити дату наприкінці минулого місяця.
AFRL спочатку очікувала, що NTS-3 буде запущено у 2022 році, але через затримки з місією USSF-106 цей термін було перенесено на 2023 рік. За словами Бірсгріна, поки КА очікує свого запуску в космос, супутник успішно проходить етап інтеграції та тестування.
Космічний апарат, створений компанією L3Harris, є першою великою демонстрацією позиціонування, навігації та синхронізації часу (Positioning, Navigation And Timing, PNT) AFRL майже за півстоліття. Останній супутник NTS був виведений на орбіту у 1977 році та продемонстрував можливості, які виявилися невід’ємною частиною програми GPS.
Запуск NTS-3 відбувається на тлі зростаючої стурбованості тим, що супутники GPS, які передають навігаційні сигнали для критичної інфраструктури США, а також для військових користувачів, вразливі до глушіння сигналу та інших загроз противника.
AFRL сподівається, що експеримент започаткує більш регулярну частоту таких демонстрацій. Космічний апарат перевірить навігаційні можливості, які могли б розширити потенціал GPS-супутників Космічних сил США та підтримати майбутню програму. Це включає в себе такі технології, як керовані промені для забезпечення регіонального покриття, перепрограмоване корисне навантаження, яке можна оновлювати на орбіті, і захист від перешкод сигналу.
Після того, як NTS-3 буде виведено на орбіту, AFRL експериментуватиме з цими можливостями протягом одного року, досліджуючи, як нові супутникові конфігурації можуть посилити можливості PNT Космічних сил США.
Ця робота послужить основою для поточного дослідження, яке проводиться Командуванням космічних систем, щодо того, чи може поєднання малих і великих супутників на кількох орбітах забезпечити більш стійкі можливості для військових та цивільних користувачів.
Супутник вже брав участь у військових навчаннях, включаючи армійські навчання PNT Assessment Exercise у серпні минулого року.