Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія PlanetiQ виграла контракт від NOAA на суму $ 60 млн

Компанія PlanetiQ отримала контракт на суму $ 60 млн на щоденну передачу даних про погоду Національному управлінню океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) протягом 5 років.

Для PlanetiQ це стало першим продажем оперативних радіозатменних даних для цифрових моделей погоди. У минулому компанія PlanetiQ з м. Голден, штат Колорадо, надавала дані іншим державним установам для оцінки та тестування.

«Це дуже велика справа для нас, – сказав генеральний директор PlanetiQ Іра Шарф (Ira Scharf). – NOAA, очевидно, є одним із найбільших покупців даних про погоду у світі. Це величезне підвищення довіри. Це показує якість наших даних, надійність наших даних і вплив, який ці дані можуть мати на прогноз погоди».

PlanetiQ планує створити угруповання з 20 супутників. Два супутники PlanetiQ знаходяться на орбіті, а третій планується запустити наприкінці цього року. За словами Шарфа, «ще кілька» готуються до запуску у 2024 році.

Супутники PlanetiQ оснащені приймачами для прийому сигналів від Глобальної системи позиціонування США, російської Глонасс, європейської Galileo та китайської глобальної навігаційної супутникової системи Beidou. Щільність атмосфери, яка змінює кут сигналів GNSS, може виявити температуру, тиск, вологість і щільність електронів на шляху сигналу.

«Наші найсучасніші радіозатменні датчики наступного покоління, які називаються Pyxis, менші, легші та споживають менше енергії, але мають майже втричі більші можливості збирання даних, ніж будь-яка інша система, що працює сьогодні, оскільки ми отримуємо сигнали з усіх чотирьох світових угруповань GNSS», – заявив Роб Курсінскі (Rob Kursinski), співзасновник і головний науковий співробітник PlanetiQ.

Шарф додав, що дані PlanetiQ допоможуть NOAA «суттєво покращити коротко- та середньострокові прогнози погоди та нададуть важливу інформацію для покращення досліджень зміни клімату для уряду, військових і приватного сектора».

«PlanetiQ дуже рада бути обраною NOAA для підтримки своїх глобальних операційних потреб у GNSS-RO, – заявив Кріс МакКормік, співзасновник і президент PlanetiQ. – Ми з нетерпінням чекаємо запуску нових космічних апаратів протягом наступних 18 місяців, щоб розширити наше глобальне покриття та роздільну здатність для подальшої підтримки NOAA та міжнародних партнерів у прогнозуванні погоди та кліматичних дослідженнях».

Заснована в 2015 році, компанія PlanetiQ залучила на сьогоднішній день понад $ 35 млн, у тому числі $ 18,7 млн у 2019 році.

PlanetiQ створила угруповання радіозатменних супутників після деяких своїх конкурентів, таких як Spire Global і GeoOptics, але офіційні особи компанії кажуть, що час було витрачено з користю, оскільки їхні приймачі створюють високоякісні дані за низькою ціною.

На додаток до покращення наземних прогнозів погоди, радіозатменні дані корисні для розуміння космічної погоди.

Минулого року NOAA уклало контракти з компаніями GeoOptics, PlanetiQ і Spire на надання даних космічної погоди в рамках пілотної програми з перевірки цінності комерційних спостережень.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України