Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Запуск місячної місії ISROChandrayaan-3 заплановано на 13 липня

28 червня офіційний представник Індійської організації космічних досліджень (ISRO) повідомив, що запуск місії Chandrayaan-3, третьої місячної місії ISRO, планується на 13 липня о 14:30 за місцевим часом з космічного центру Сатіша Дхавана в Шріхарікоті.

Для Chandrayaan-3 визначено ракету-носій GSLV-Mk3, яка розмістить інтегрований модуль на еліптичній паркувальній орбіті (EPO) висотою 170 x 36 500 км.

Польотний модуль доставить посадковий модуль і місяцехід на місячну орбіту висотою 100 км. Місія має корисне навантаження для дослідження спектральних і поляриметричних вимірювань Землі з місячної орбіти.

Місія Chandrayaan-3 є наступною місією після Chandrayaan-2, яка має продемонструвати комплексні можливості безпечної посадки та пересування по поверхні Місяця.

Керівник ISRO С. Сомнат сказав: «На даний час космічний апарат Chandrayaan 3 повністю інтегрований. Ми завершили тестування… Наразі вікно можливостей для запуску між 12-19 липня… Ми оголосимо точну дату після завершення всіх тестів…»

Порівняно з попередньою місією, Chandrayaan-2, у посадковий модуль Chandrayaan-3 були внесені конструкційні зміни. Нова версія посадкового модуля працюватиме на чотирьох двигунах, а не на п’яти. Крім того, внесені зміни у програмне забезпечення.

Хоча назви посадкового модуля та місяцехода ще не оприлюднені, офіційний представник припустив, що ISRO може зберегти назви з попередньої місії, Vikram та Pragyan.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України