Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Кібератака вивела з ладу супутниковий зв’язок російських військових

30 червня видання Washington Post опублікувало статтю «Кібератака вивела з ладу супутниковий зв’язок російських військових»:

Супутникова система зв’язку, яка обслуговує російську армію, була виведена з ладу через кібератаку ввечері 28 червня і залишалася непрацюючою 29 червня, в інциденті, що нагадує атаку на аналогічну систему, яку використовувала Україна на початку війни між країнами.

Група раніше невідомих хакерів заявила, що здійснила кібератаку на російського оператора супутникового зв’язку «Дозор-Телепорт», до клієнтів якого входять державні та приватні компанії.

У повідомленнях, що з’явилися в їхньому нещодавно створеному телеграм-каналі, йдеться, що цей провайдер «обслуговує лінії електропередач, нафтові родовища, військові частини МО РФ, ФСБ, пенсійний фонд та багато інших проєктів, включаючи північний торговий флот, Білібінську АЕС», та частина його супутникових терміналів була виведена з ладу.

За даними міжнародного проєкту Internet Outage Detection and Analysis (IODA), який відслідковує перебої з інтернетом у різних країнах світу, мережа «Дозор» не працює з 23:00 28 червня.

За даними словами професора кіберпростору Національного університету оборони США JD Work (JD Work), «Дозор-Телепорт» переключив деяких користувачів на наземні мережі.

Аналітик Даг Мадорі (Doug Madory) з компанії Kentik, яка займається моніторингом онлайн-трафіку, повідомив, що одна мережа була передана материнській компанії «Дозору», «Амтел-Связь», тоді як три інші залишаються непрацюючими.

«Дозор-Телепорт» не публікував заяву про збій. Щонайменше дві групи взяли на себе відповідальність за атаку: одна називає себе «хактивістською організацією», а інша – частиною ПВК «Вагнер», найманців, які підняли повстання минулого тижня та пройшли більшу частину шляху до Москви. Хакери стверджували, що надіслали зловмисне програмне забезпечення на супутникові термінали, спровокувавши боротьбу експертів з безпеки за доступ до терміналів для тестування.

Зв’язок із «Вагнером» може бути сфальсифікованим, щоб сприяти більшому розколу в російському суспільстві. Реальність може бути цікавішою, показуючи, що повстанські дії можуть тривати в кіберпросторі, навіть якщо вони припинилися на Землі.

Хоча JD Work сказав, що, за оцінкою дослідників ринку, супутникове відділення компанії «Дозор-Телепорт» має лише $ 10 млн річного доходу, воно обслуговує російську армію та інші федеральні служби. Серед її клієнтів також є російські військові в Україні.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України