Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

З телескопу James Webb отримане перше тестове зображення

11 лютого NASA оприлюднило перші зображення, зроблені одним із інструментів Космічного телескопу James Webb (James Webb Space Telescope, JWST), камерою ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam).

Отримані зображення, зроблені JWST, показують, що основне дзеркало космічного апарату працює у штатному режимі, на даний час триває процес вирівнювання дзеркал, який триватиме кілька місяців.

Зображення отримані в результаті пошуку світла від зірки HD 84406. Оскільки сегментоване первинне дзеркало JWST ще не вирівняне, мозаїка має 18 зображень зірки, по одному для кожного сегмента. Повідомляється, що протягом місяця фахівці коригуватимуть розташування дзеркальних сегментів камери, поки 18 зображень не складуться в цілісну картинку.

Отриманий результат відповідав тому, що спеціалісти проекту очікували побачити на цій ранній стадії вирівнювання дзеркал. «Початкові результати дуже схожі на наше моделювання», — сказав Лі Файнберг, менеджер оптичного обладнання телескопа JWST в Центрі космічних польотів Годдарда NASA.

За повідомленням NASA, JWST почав робити знімки 2 лютого. «Зображення JWST ставатимуть чіткіше, – йдеться у заяві. – Очікується, що перші наукові зображення будуть доставлені на Землю цього літа».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України