Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

З прибуттям місії Crew-7 на МКС її екіпаж склав 11 осіб

27 серпня чотири астронавти місії NASA Crew-7 приєдналися до семи колег на Міжнародній космічній станції, довівши її екіпаж до 11 осіб протягом наступних кількох днів. Crew-7 замінить Crew-6, який повернеться на Землю цього тижня.

Місія Crew-7 стартувала 26 серпня 2023 року о 07:27 UTC на кораблі Crew Dragon Endurance компанії SpaceX з космічного центру Кеннеді та пристикувалася до МКС 27 серпня о 13:16 UTC. Командир Crew-7 Жасмін Могбелі (NASA), пілот Андреас Могенсен (ЄКА/Данія), спеціалісти місії Сатоші Фурукава (JAXA) і Костянтин Борисов («Роскосмос») приєдналися до семи членів екіпажу, які вже були на МКС приблизно через дві години після того, як після перевірки герметичності були відкриті люки між МКС і Crew Dragon Endurance.

ЄКА опублікувало відео, на якому об’єднаний екіпаж МКС перед камерами після вітальних слів. Попереду Crew-7: Борисов, Могенсен, Могбелі, Фурукава. У ряду за ними троє членів Crew-6 і двоє, що прибули на російському кораблі «Союз МС-22» і повернуться на кораблі «Союз МС-23»: Султан Аль-Неяді (Crew-6, Об’єднані Арабські Емірати), Френк Рубіо («Союз», NASA), Сергій Прокоп’єв («Союз», «Роскосмос»), Вуді Хобург (Crew-6, NASA), Стів Боуен (Crew-6, NASA). Висять вниз головою: Дмитро Петелін («Союз», «Роскосмос») та Андрій Федяєв (Crew-6, «Роскосмос»).

Crew-6 повернеться на Землю після приблизно 5-денної передачі місії на МКС команді Crew-7. NASA планує, що вони відстиковуються 1 вересня, але цей розклад залежить від погодних умов. Корабель Crew Dragon приземляється або в Атлантиці, або в Мексиканській затоці біля узбережжя Флориди, залежно від того, де найкращі умови. Через те, що тропічний шторм Idalia формується в Перській затоці та, за прогнозами, піде до західного узбережжя Флориди або закінчиться цього тижня, можливо, їм доведеться ще трохи почекати.

Рубіо, Пропокєв і Петелін повернуться на Землю 27 вересня. Екіпажі зазвичай чергуються за 6-місячним графіком, але цього разу вони провели на МКС подвійну зміну, тому що їхній космічний корабель «Союз МС-22» втратив охолоджуючу рідину. Їхня заміна мала прибути в березні на «Союзі МС-23», але росія вирішила відправити цей космічний корабель порожнім, щоб його можна було використати для безпечного повернення екіпажу «Союзу МС-22» на Землю. Це означало, що екіпажу «Союзу МС-23» довелося чекати наступної ротації. Черговий запуск на МКС запланований на кораблі «Союз МС-24» 15 вересня (Олег Кононенко та Микола Чуб з «Роскосмосу» та Лорал О’Хара з NASA).

Рубіо, Пропокєв і Петелін проведуть у космосі 370 днів, приєднавшись до невеликої групи астронавтів, які безперервно провели в космосі рік або більше. Рекорд у 438 днів був встановлений російським космонавтом Валерієм Поляковим у 1994-1995 роках. На даний час до цієї групи входять, крім В. Полякова, ще троє росіян — Сергій Авдєєв (380 днів, 1998-1999), Володимир Титов та Муса Манаров (366 днів, 1987-1988).

Рубіо стане першим американцем, який поб’є 365-денний рекорд. На даний час Марк Ванде Хей утримує рекорд США за найдовшим безперервним перебуванням у космосі, 355 днів, у 2021-2022 роках. Він і російський космонавт Петро Дубров також провели на МКС подвійну зміну через оперативну необхідність, але вони знали про це ще до того, як покинули Землю. Для Рубіо та його напарників це стало несподіванкою.

Міжнародна космічна станція – це партнерство США, росії, Японії, Канади та 11 європейських країн, які працюють через ЄКА.

Екіпажі запускаються на російських або американських космічних кораблях. У кожному екіпажі є принаймні один росіянин і один американець, тому на борту завжди є по одному представнику кожної національності для керування орбітальними сегментами США (включає модулі з Європи та Японії та канадську систему дистанційного маніпуляції Candarm2) та росії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України