Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

США допомагають Південній Кореї у пошуках уламків невдалого запуску розвідувального супутника Північної Кореї

25 серпня високопоставлений представник Міністерства національної оборони (МНО) Республіки Корея повідомив, що США надають допомогу південнокорейським військовим у пошуках уламків після невдалого запуску розвідувального супутника Північної Кореї.

Сеул і Вашингтон працюють над порятунком ракети-носія з Жовтого моря і разом аналізують запуск, заявив Хео Текеун, голова Департаменту політики МНО Південної Кореї на слуханнях парламентського комітету національної оборони.

Ні він, ні міністр національної оборони Південної Кореї Лі Чон Суп не розкрили під час слухань, яким чином американські сили беруть участь у пошуках.

Пошуки уламків тривали 28 серпня, повідомив журналістам речник МНО Чон Ха Кьо.

Третій ступінь північнокорейської ракети Chollima-1 вийшов з ладу під час запуску 24 серпня, повідомило 25 серпня офіційне корейське центральне інформаційне агентство (KCNA). Режим КНДР спробує ще один запуск у жовтні, додало KCNA.

Військовий радар Південної Кореї зафіксував ракету Північної Кореї до того, як вона розпалася приблизно на 40 фрагментів, заявили неназвані представники уряду Південної Кореї у матеріалі газети DongA Ilbo, опублікованому 28 серпня. Згідно з цим матеріалом, військові Південної Кореї не виключають, що Північна Корея могла навмисно знищити ракету для того, щоб перешкодити аналізу Сеулом свого технологічного прогресу.

Запуск 24 серпня став другою невдалою спробою Північної Кореї вивести розвідувальний супутник на орбіту (перша спроба була 31 травня). Після першої спроби Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що військові знайшли частини супутника і ракети в Жовтому морі та описали їх як такі, що «не мають військової користі».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України