Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Представлено огляд африканської космічної галузі за 2023 рік

28 вересня компанія Space in Africa представила свій щорічний огляд африканської космічної галузі за 2023 рік (African Space Industry Annual Report, 2023 Edition).

Ключові положення огляду:

Африканська космічна економіка продемонструвала значне зростання у 2022 році, підкріплюючи можливість досягнення прогнозованої оцінки в $ 22,6 млрд до 2026 року. Галузь твердо йде по шляху досягнення цієї мети і демонструє значний прогрес, який спостерігається в різних сегментах.

Багато африканських країн активно інвестують у свої космічні програми, щоб підтримати свої зростаючі космічні прагнення. У 2023 році африканські країни виділили $ 425,01 млн на фінансування космічної діяльності. Водночас, це на 14,96% і 18,77% менше порівняно з бюджетами в $ 499,76 млн в 2022 році і $ 523,3 млн в 2021 році відповідно. Космічний бюджет Африки помітно скоротився в 2023 році, що можна пояснити різними факторами, зокрема коливаннями валютних курсів і завершенням національних космічних проєктів. Цей спад також може відображати зміну пріоритетів урядів, економічні обмеження, перерозподіл коштів для вирішення нагальних національних проблем і мінливий характер космічних програм при переході на різні етапи розвитку.

Станом на червень 2023 року 15 африканських країн інвестували понад $4,71 млрд в 58 супутникових проєктів. До 2026 року очікується запуск ще 105 супутників.

318 компаній NewSpace прокладають курс на демократизацію космосу на континенті. Ці компанії задіяні в нових технологіях, таких як штучний інтелект/машинне навчання, робототехніка, аналітика великих даних, малі супутникові угруповання та двигуни космічних апаратів.

Космічні ресурси та інфраструктура Африки значно розширюються, включаючи засоби запуску, наземні станції, телепорти та астрономічну інфраструктуру. Нині на континенті розташовано 355 наземних станцій, 60 телескопів, 22 планетарії та понад 11 відомих обсерваторій.

З 11 африканських пускових площадок, які включають раніше використовувані ракетні пускові майданчики, на даний час діють лише три, три пропонуються і п’ять неактивні.

У період з 2000 по 2023 рік африканські країни уклали понад 166 двосторонніх космічних угод за участю понад 100 установ із 32 країн світу, 90% з яких є міжнародними угодами з неафриканськими зацікавленими сторонами. 89 з цих угод підписано за останні три роки.

Африка пропонує багатообіцяючий інвестиційний ландшафт із понад 45 поточними науково-дослідницькими проєктами в 10 африканських країнах, зосередженими на різних Цілях сталого розвитку ООН.

Річний звіт африканської космічної галузі за 2023 рік створено та опубліковано компанією Space in Africa, яка займається аналізом новин, даних та ринку африканської космічної та супутникової залузі. Він представляє дані та аналіз тенденцій, проєктів, угод, партнерств та інвестицій по всьому континенту. Він також розширює попит на космічні технології, інновації в космічних застосуваннях, доступні можливості розвитку бізнесу та нормативно-правовий ландшафт в африканській космічній екосистемі.

Доступ до повної версії звіту коштує € 4 500.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України