Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейський Союз оголосив про рішення щодо створення супутникового угруповання зв’язку

15 лютого Європейський Союз офіційно об’явив про рішення щодо створення супутникового угруповання безпечного підключення, яке обслуговуватиме європейські уряди та громадян. Запровадження того, що офіційно відомо як Програма ЄС безпечного підключення (Union Secure Connectivity Programme), відбулося за день до Європейського космічного саміту в Тулузі, Франція, де країни-члени ЄС і Європейського космічного агентства зустрілись для обговорення пріоритетів обох організацій.

Про створення європейського супутникового угруповання зв’язку об’явив Тьєррі Бретон, комісар ЄС з внутрішнього ринку, до компетенції якого входить і космічна галузь.

На прес-конференції Бретон повторив цілі системи, які включають заповнення пробілів у широкосмуговому доступі в Європі та Африці та забезпечення безпечного зв’язку для європейських урядів і військових організацій за допомогою технологій квантового шифрування.

Система буде розроблена як державно-приватне партнерство із загальною вартістю € 6 млрд. Європейський Союз надасть € 2,4 млрд з різних програм, включаючи існуючу програму Govsatcom та інші комунікаційні та оборонні програми. Очікується, що інші європейські уряди нададуть € 1,6 млрд, а приватний сектор інвестує € 2 млрд.

У ході свого брифінгу Бретон представив деякі нові деталі проєкту. За його словами, супутникове угруповання на низькій навколоземній орбіті буде включати близько 100 супутників на орбітах з великим нахилом на висотах від 400 до 500 км. Він припустив, що супутники працюватимуть з існуючими супутниками на середніх і геостаціонарних орбітах.

Назву угруповання ще належить визначити. «У нас є багато варіантів, які можуть включати африканські імена, щоб відображати роль угруповання у наданні послуг там», — сказав Бретон. Він додав, що ЄС, імовірно, влаштує конкурс з найменування для системи. «У нас вже є деякі імена, але я впевнений, що молоде покоління дасть нам багато нових яскравих ідей».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України