Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Рішення Європейського космічного саміту 2022 року

16 лютого європейські лідери підтвердили свої амбітні плани тісно співпрацювати для прискорення розвитку Європи як світового лідера в космосі під час серії зустрічей на високому рівні, що відбулися в Тулузі, Франція.

Згідно з цими планами, Європейське космічне агентство (ЄКА), Європейський Союз (ЄС) та їх держави-члени об’єднуються, щоб гарантувати, що Європа повністю реалізує величезний невикористаний потенціал космосу для вирішення невідкладних і безпрецедентних суспільних, економічних проблем та викликів, з якими вона стикається.

Європейські лідери підтвердили свою рішучу політичну підтримку трьох «прискорювачів», визначених ЄКА для вирішення проблем – від кризи, спричиненої зміною клімату та їх наслідків, до загроз важливій європейській інфраструктурі в космосі та на Землі:

«Космос для зеленого майбутнього» має на меті використовувати дані, отримані з супутників ДЗЗ, для пом’якшення кліматичних змін та досягнення вуглецево нейтральної економіки до середини століття.

«Швидке та стійке кризове реагування» прагне краще використовувати космічні дані, когнітивні хмарні обчислення та інтелектуальний взаємозв’язок у космосі для підтримки посадових осіб, відповідальних за реалізацію життєво важливих заходів реагування на кризи.

«Захист космічних активів» сприятиме запобіганню шкоди європейській космічній інфраструктурі та уникненню збоїв у її економічно важливих елементах, таких як джерела живлення та комунікаційні лінії.

Генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер сказав: «Європа стикається з невідкладними та безпрецедентними проблемами для суспільства, економіки та безпеки – від зміни клімату, що спричиняє повені та пожежі, до кібератак на нашу життєво важливу інфраструктуру. Тісно співпрацюючи з ЄС та приватними компаніями, ЄКА гарантуватиме, що Європа повністю реалізує потенціал космічного простору для вирішення цих проблем. У той же час Європа повинна скористатися можливістю приєднатися до провідних космічних держав, розвинувши суверенний потенціал для досліджень і вивести космічні амбіції Європи на наступний рівень».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України