Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейський оборонний фонд визначив, що німецька компанія OHB System очолить проєкт ODIN’S EYE II

Консорціум на чолі з компанією OHB System AG (дочірня компанія космічної та технологічної корпорації OHB SE) отримав грант у розмірі € 90 млн від Європейської комісії на проєкту ODIN’S EYE II, який реалізується в рамках Європейського оборонного фонду та спрямований на розробку європейської багатонаціональної космічної системи раннього попередження та відстеження балістичних ракет. Промисловий консорціум складається з 38 компаній з 14 європейських держав-членів, включаючи Airbus Defense and Space, Thales Alenia Space, Leonardo та ArianeGroup.

OHB System вже проводить збір та узгодження вимог до системи архітектури та окремих компонентів космічного сегменту в рамках проєкту ODIN’S EYE I. У проекті ODIN’S EYE II, який розпочнеться паралельно найближчим часом, OHB також відповідатиме за визначення, розробку, інтеграцію та перевірку всієї системи та її симулятора. Компанії OHB Digital Connect і OHB Hellas також входять до промислової команди і відповідають за наземний сегмент і аналіз та бортову обробку даних.

Сабіна фон дер Реке (Sabine von der Recke), член правління OHB System AG, підкреслила важливість проєкту: «Той факт, що Європейський Союз створює космічну інфраструктуру для раннього попередження за допомогою ODIN’S EYE II і, таким чином, інвестує у власну обороноздатності, є важливим кроком з огляду на зміни в безпековій ситуації. Як координатор консорціуму, OHB не тільки несе особливу відповідальність, але й накопичив необхідний досвід по цій темі протягом останніх десятиліть, і ми пишаємося тим, що можемо зробити внесок у безпеку Європи».

Проєкт ODIN’S EYE II сприяє подальшому розвитку європейської архітектури раннього попередження про ракети космічного базування (SBMEW). Цільова система спрямована на своєчасне попередження, технічну розвідку, системи протиракетного захисту від балістичних, гіперзвукових і протисупутникових (ASAT) загроз, а також контроль розповсюдження. Проєкт посилить та консолідує спільні зусилля суб’єктів єдержав-членів ЄС у розробці спільного потенціалу SBMEW для реагування на поточні та майбутні загрози безпеці. Проєкт ODIN’S EYE II пов’язаний з програмою своєчасного попередження та перехоплення за допомогою космічного спостереження на ТВД (TWISTER).

ODIN’S EYE II триватиме 3 роки і в основному буде зосереджено на дослідженні та проєктуванні. На чолі з компанією OHB System AG у проєкті беруть участь партнери з Австрії, Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Греції, Італії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Іспанії.

Довідково: 26 червня Європейська комісія оголосила про плани фінансування 41 спільного оборонного науково-дослідного проєкту із загальним бюджетом € 832 млн в рамках Європейського оборонного фонду. Це рішення про фінансування прийнято в результаті конкурсу пропозицій, об’явленого у 2022 році.

Проєкт ODIN’S EYE II реалізується у рамках зазначеної програми.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України