Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перший суборбітальний запуск ракети з космодрому Nova Scotia може відбутися 5 липня

Управління морських пускових служб (MLS) Канади видало попередження про закриття повітряного простору NOTAM (Notice to Air Missions), яке дозволяє припустити, що перший запуск ракети з Космодрому Нова Шотландія (Spaceport Nova Scotia) відбудеться 5 липня.

В опублікованому попереджені зазначено вікно запуску 5, 6 і 7 липня між 13:00 – 16:00 за атлантичним часом (4:00-7:00 UTC 6, 7 та 8 липня).

MLS заявило, що мала ракета-носій Йоркського університету буде першою, яка стартуватиме з новозбудованого стартового майданчика для малих ракет. Ракета Йоркського університету досягне висоти не більше 25 км.

Довідково:19 листопада 2021 року було анонсовано, що Канада та Україна розпочинають будівництво космопорту у Новій Шотландії. Проєкт передбачає створення на атлантичному узбережжі провінції Нова Шотландія комерційного космодрому для РН «Циклон-4М» розробки та виробництва українських ДП «КБ «Південне» та ДП ВО «Південний машинобудівний завод».

Також космічні агентства України та Канади підписали Спільну заяву щодо відзначення партнерства українських підприємств ДП «КБ «Південне», ДП ВО «Південмаш» з компанією Maritime Launch Services.

10 січня американська компанія Spaceflight Inc. оголосила про підписання угоди з компанією Maritime Launch Services Inc. про запуск до п’яти її орбітальних буксирів Sherpa™. Запуски планувалося здійснюватися з Космодрому Nova Scotia на борту ракети-носія «Циклон-4М» починаючи з 2025 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України