Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейські астронавти закликають створити європейський пілотований космічний корабель

16 лютого Європейське космічне агентство оприлюднило Маніфест європейських астронавтів з нагоди Європейського космічного саміту.

У документі йдеться, що європейські лідери незабаром мають вирішити, чи континент активізуватиме свої зусилля, щоб залишатися в «лідерах» космічних держав.

«Хоча Європа, як і раніше, перебуває в авангарді багатьох космічних починань, таких як спостереження Землі, навігація та космічна наука, вона відстає у більш стратегічних галузях космічних перевезень та досліджень», — йдеться у маніфесті. «Валовий внутрішній продукт Європи можна порівняти з валовим внутрішнім продуктом США, але їхні спільні інвестиції в дослідження космосу не досягають і однієї десятої частини інвестицій NASA».

Росія має пілотований корабель «Союз», у Китаю — космічний корабель Shenzhou, а NASA — Crew Dragon компанії SpaceX. Більше того, протягом кількох років космічне агентство США має отримати космічний корабель Orion та капсулу Starliner компанії Boeing до свого парку пілотованих космічних апаратів. Індія також прагне розробити та продемонструвати пілотовану транспортну систему на низьку навколоземну орбіту протягом наступних двох років.

Європі, яка репрезентує європейських астронавтів, необхідно розробити власний космічний корабель. Інакше Європа підпорядковуватиметься примхам NASA, Росії та приватних компаній, таких як SpaceX, кажуть астронавти.

Понад те, літаючи на кораблях SpaceX, вони лише збагатять конкурентів європейської космічної галузі. «Якщо ми пропустимо цей унікальний шанс кинути виклик статус-кво, нам доведеться продовжувати закуповувати пілотовані космічні перевезення в інших учасників без жодних гарантій, що наші потреби та цінності будуть пріоритетними», – йдеться у маніфесті. «Наша бездіяльність ще більше вплине на конкурентоспроможність європейської промисловості: гроші платників податків буде використано для просування промислових конкурентів».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України