9 вересня голова Європейського космічного агентства (ЄКА) Йозеф Ашбахер провів прес-конференцію, на якій заявив, що «Європі потрібно нарощувати масштаби, щоб не бути викинутою з перегонів або залишитися позаду», коли йдеться про дослідження космосу.
«Я хочу розвивати космічні можливості Європи. Це означає, що європейські космонавти мають літати на європейських ракетах», – відмітив голова ЄКА.
Й.Ашбахер виступав разом з німецьким астронавтом Матіасом Маурером, який наприкінці жовтня має летіти на Міжнародну космічну станцію (МКС) на американській ракеті з Космічного центру Кеннеді у Флориді.
За час свого перебування на МКС Маурер проведе більш ніж 100 експериментів, повідомив представник німецького космічного агентства DLF Вальтер Пельцер, похвалившись тим, що Німеччина знову буде мати «важку вагу» на космічній станції. Останній німець, який був на МКС, Олександр Герст, повернувся зі свого другого перебування у космосі в грудні 2018 р.
І Ашбахер, і Морер із захопленням говорили про майбутнє європейського космічного туризму у світлі мільярдерів Джеффа Безоса, Ілона Маска та Річарда Бренсона, які нещодавно зробили перші спроби у подібних проектах.
«Я думаю, що це лише початок», – сказав Маурер, «наявність більшої кількості людей у космосі означає, що нам також знадобляться кращі та надійніші технології, що добре. З іншого боку, наявність більшої кількості людей у космосі також означатиме більше сміття і забруднення. Це означає, що нам дійсно потрібно подбати про космос і прибрати його».
Й.Ашбахер відмітив, що на даний час космічні агентства ще «недооцінюють» космічний туризм. «У найближчі роки ми побачимо величезний поштовх у польотах людини у космос», – сказав він.
За даними ЄКА, місія Маурера розпочнеться не раніше 31 жовтня і триватиме півроку.